• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Rektör Yarılgaç, “YÖK Sağlık Söyleşileri” Programına Katıldı.

Rektör Yarılgaç, “YÖK Sağlık Söyleşileri” Programına Katıldı.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde gerçekleştirilen “YÖK Sağlık Söyleşileri” programına katıldı. Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), geçen yıl üniversitelerde düzenlenen “YÖK Kültür-Sanat Söyleşileri” programına ek olarak bu yıl “YÖK Sağlık Söyleşileri” adıyla yeni bir etkinlik organize etti. Her ay farklı bir bölgedeki üniversitede yapılacak olan söyleşilerin ilki Samsun Ondokuz Mayıs […]

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde gerçekleştirilen “YÖK Sağlık Söyleşileri” programına katıldı.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK), geçen yıl üniversitelerde düzenlenen “YÖK Kültür-Sanat Söyleşileri” programına ek olarak bu yıl “YÖK Sağlık Söyleşileri” adıyla yeni bir etkinlik organize etti. Her ay farklı bir bölgedeki üniversitede yapılacak olan söyleşilerin ilki Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Programa YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK  Üyeleri, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç  katıldı.

Sağlık alanındaki güncel konu ve gelişmelerin üniversite gençliği ve akademisyenlerle buluşturulmanın amaçlandığı bu programda konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Rüstem Aşkın “Sağlıkta Şiddet, Hekime Saygı” konusunda söyleşi gerçekleştirdi.

YÖK tarafından yapılan açıklamada “YÖK Sağlık Söyleşileri”nin  her ay farklı bölgelerdeki bir üniversitede tıp dünyasını ve toplumu ilgilendiren güncel sağlık konularında düzenleneceği, söyleşilerin üniversitenin tüm öğrenci ve akademisyenlerine açık olarak gerçekleştirileceği, söyleşi sonrasında tüm katılımcıların, YÖK Başkanı Yekta Saraç’a duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilecekleri bir ortamda buluşup soru sorabileceği bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır