Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Rektör Yarılgaç, Sporun Her Dalında ileri seviyeye ulaştık

Rektör  Yarılgaç, Sporun Her Dalında ileri seviyeye ulaştık
  • GENEL / SPOR
  • 11 Ocak 2018
  • Rektör Yarılgaç, Sporun Her Dalında ileri seviyeye ulaştık için yorumlar kapalı
  • 294 KEZ OKUNDU

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu fitness salonu ve performans laboratuvarında incelemelerde bulundu.

İçerisinde son derece modern cihazlar bulunan ve aylık ortalama 200 akademik, idari personel ve öğrenciye hizmet vermeye devam eden Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu fitness salonunda alanında uzman hocalar eşliğinde kardiyo, fitness ve ağırlıklı kuvvet çalışmaları yapılmaktadır. Hafta içi her gün açık olan fitness salonu akademik ve idari personel ile öğrencilerin yanı sıra dışarıdan gelen kişilere de hizmet sağlamaktadır. Aylık ortalama 200 kişinin geldiği, 09.00-21.00 saatleri arasında bayan seansı ve karışık seans olarak hizmet veren salonda her seansta 20 kişi spor yapabilmektedir.

Hem Türkiye hem de Karadeniz Bölgesi‘ndeki en gelişmiş laboratuvarlardan biri olan Avrupa standartlarına uygun ve modern tasarıma sahip BESYO Performans Laboratuvarında ise spor bilimi alanında kullanılan en son teknolojiye sahip performans ölçüm cihazları bulunmaktadır. Laboratuvardaki cihazlarla aerobik kapasite (maksimum oksijen tüketimi), aerobik güç, anaerobik güç, kan-laktat, izokinetik kuvvet ve denge, görsel ve işitsel reaksiyon, vücut kitle indeksi, hareket analizi ve oksijeni az olan ortamda (hipoksi ortamında) performans ölçümü gibi sporcuların performans düzeylerini gösteren testler yapılmaktadır. Performans laboratuvarı lisans öğrencilerinin derslerinde, yüksek lisans öğrencilerinin tez çalışmalarında, yüksekokulumuz akademik personelinin bilimsel çalışmalarında, ilimizde ve bölgemizde yer alan spor kulüplerinin sporcularının performans ölçümünde aktif olarak kullanılmaktadır.

Fitness salonu ve performans laboratuvarında incelemelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “ Sporun her dalında ileri seviyeye ulaşmış, fiziksel becerilerini geliştiren ve her yaştan öğrenciye uygun spor ortamlarıyla hitap eden Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu fitness salonu ve performans laboratuvarı ile hem teorik hem de uygulama açısından öğrencilerin gelişimlerine katkı sağlanmaktadır. Eğitim ve uygulama olanaklarını profesyonel cihazların bulunduğu egzersiz ve spor alanlarıyla bir adım öteye taşıyan fitness salonunda uzman personeller eşliğinde Üniversitemiz öğrencileri, akademik ve idari personellerinin yanı sıra dışarıdan gelen kişilere de hizmet verilmektedir. Bununla birlikte çağın gereklerine uygun ve son sistem cihazlarla donatılmış performans laboratuvarına yeni performans test ve ölçüm cihazları eklenerek verilen hizmet daha da artırılmıştır. Amacımız bu tür çalışmalarla Ordu Üniversitesini her alanda en üst seviyelere çıkarmaktır. Çalışmalarımızı da bu amaç doğrultusunda hız kesmeden sürdürmekteyiz.” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: