• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Rektör Yarılgaç, Diş Hekimliği İnşaatında incelemelerde bulundu.

Rektör Yarılgaç, Diş Hekimliği İnşaatında incelemelerde bulundu.

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç yapımı devam eden Diş Hekimliği Fakülte binasında incelemelerde bulundu. Ordu Üniversitesi, akademik çalışmaların yanı sıra fiziki alanda da gerçekleştirdiği çalışmalarla gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Cumhuriyet Yerleşkesi içerisinde yapımına başlanan Diş Hekimliği Fakülte Binası, modern mimari yapısının yanı sıra işlevsel anlamda da teknolojik imkanlar ışığında Ordu halkına en iyi ve kaliteli […]

Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç yapımı devam eden Diş Hekimliği Fakülte binasında incelemelerde bulundu.

Ordu Üniversitesi, akademik çalışmaların yanı sıra fiziki alanda da gerçekleştirdiği çalışmalarla gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Cumhuriyet Yerleşkesi içerisinde yapımına başlanan Diş Hekimliği Fakülte Binası, modern mimari yapısının yanı sıra işlevsel anlamda da teknolojik imkanlar ışığında Ordu halkına en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak anlayışı ile tasarlandı. Tıp Fakültesi karşısında 12 bin 400 metrekare kapalı alan üzerine toplam 6 blok olarak tasarlanan, hastaların, çalışanların konfor ve refahının ön planda tutulduğu yeni fakülte binasında; ağız, diş ve çene radyolojisi kliniği, pedodonti kliniği, periodontoloji kliniği, ortodonti kliniği, diş hastalıkları ve tedavisi kliniği ve protetik diş tedavi kliniği bulunacak. 6 adet amfi sınıf, 11 adet laboratuvar, 64 adet öğretim elemanı odası, 3 adet ameliyathane, 9 adet röntgen ve tomografi odası, 1 adet sterilizasyon bölümünün yer alacağı Fakülte binasında her bölüme ait olmak üzere küçük çaplı 8 toplantı odası, 7 adet idari personel odası ve 1 adet dekanlık bölümü, 2 adet kafeterya, kütüphane ve bilgisayar laboratuvarı da bulunacak.

Sürekli gelişim ve yeniliğin peşinde koşarak hedeflerini önceden belirlemiş olan Ordu Üniversitesinde teknolojinin ve modern çağın tüm gereksinimlerinin bulunduğu dünya standartlarında kaliteli alt yapı koşullarına sahip eğitim alanlarını öğrencilerle buluşturma noktasında önemli çaba sarf ettiklerini ve bu konuda yoğun mesai harcadıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç “Üniversite olarak her geçen gün nitelikli büyümemizi devam ettirmekte ve fakültelerimize bir yenisini daha ekleyerek hem öğrencilerimize çağdaş bilimin gerektirdiği bilgi ve uygulamaların en iyi şekilde öğretilmesinde yardımcı olacak hem de en gelişmiş yöntem ve tekniklerle şehrimizde toplumun ağız ve diş sağlığının korunmasında hizmet verecek Diş Hekimliği Fakültemizi kampüs alanımıza kazandırmak için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Karadeniz’in en kapasiteli son sistem akıllı bina şekilde donatılmış Diş Hekimliği Fakültesinin çalışmalarını yerinde takip ediyoruz. Ağız ve diş sağlığı alanında Ordu ve çevre illere değerli bir hizmet sunan Diş Hekimliği Fakültesi yeni yapılan binasıyla bölgede lider konuma gelecektir. Buradaki bütün amacımız Ordu’nun ihtiyacı olan Diş Hekimliği Fakültesi ile birlikte çalışabilecek bir kompleks oluşturmaktır. Diş hastalıklarıyla ilgili bütün ihtiyaçları karşılayabilecek bir merkez inşa etmekteyiz. İnşaat çalışmalarında artık son aşamalarına gelindi, iç dizaynı ve ünitlerin taşınmasıyla ilgili çalışmalara başlıyoruz. Planımız 2018’de burayı faaliyete geçirmektir. Kısmetse Ordu’ya Karadeniz’e hatta Türkiye’ye hitap edebilecek bir Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi buraya kurulmuş olacak. Yeni yapılan Diş Hekimliği Fakültemizle birlikte öğrenci sayımızda, akademisyen sayımızın yanı sıra tedavi edilen hasta sayısında büyük bir artış yaşanacaktır. Bununla birlikte Üniversitemiz ağız ve diş sağlığı alanında yaptığı çalışmalarla da ülkemizde ön plana çıkmaya başlayacaktır. Bilim insanlarına özgür ve verimli çalışma alt yapısı ve ortamı sunarak bilimsel bilginin üretimini hızlandırmak, bu bilgi ışığında bölgenin ve çevre illerin ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli sağlık hizmeti sunmak amacıyla oluşturulan çalışmalarımız her geçen gün yenilik ve gelişim içerisinde devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır