• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası Açılış Seremonisi Yapıld

Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası Açılış Seremonisi Yapıld

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası dün akşam gerçekleştirilen açılış seremonisi ile başladı. Belde Otel’de yapılan Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası açılış seremonisine Vali İrfan Balkanlıoğlu, eşi Esma Balkanlıoğlu, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve şampiyonaya katılan sporcular ve […]

Türkiye Özel Sporcular Federasyonu tarafından düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası dün akşam gerçekleştirilen açılış seremonisi ile başladı.
Belde Otel’de yapılan Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası açılış seremonisine Vali İrfan Balkanlıoğlu, eşi Esma Balkanlıoğlu, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve şampiyonaya katılan sporcular ve aileleri katıldı.
“31 il’den, 85 kulübe bağlı 107 sporcunun yer adlığı şampiyonanın Ordu’da yapılıyor olması bizleri son derece mutlu etmiştir” diyerek, konuşmasına başlayan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Engelli kardeşlerimiz spor yoluyla değişik etkinliklerle hem kendilerini, hem de ailelerini mutlu kılmışlar tebrik ediyorum. Ben de Ordu’da yüzme öğrendim ve iki yıldır yüzüyorum. Ancak gördüm ki, down sendromlu, mental ve otizmli sporcu gençlerimiz serbest, sırt, kelebek, kurbağa ve karışık branşlarında o kadar güzel yüzüyorlar ve çok başarılılar. Çocuklarımızı kutluyorum. Ben Ordu’ya gelinceye kadar Karadeniz’e kıyısı olan şehirlerde yüzme biliniyor sanıyordum. Ordu’da yüzme bilen sayısının çok az olduğunu öğrenince şaşkınlığımı gizleyemedim. Özellikle yaz aylarında boğulma olayları yaşanıyor. Yüzme şampiyonasının İlimizde yapılıyor olması yüzmeye olan ilgiyi artıracak ve sayıda artış yaşanacaktır” şeklinde konuştu.
Vali Balkanlıoğlu, “Engelli olan bu çocuklarımızın sporun her dalıyla meşgul olması memnuniyet verici. Yıllar önce evlere hapsedilen bu çocuklar şimdi dünya çapında yarışmalara katılacak kadar ünlü bir sporcu olma peşindeler ve onları bir kez daha tebrik ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın da açılış seremonisinde açılışında yaptığı konuşmada, “Federasyonumuz son yıllarda en hızlı büyüyen, hiçbir eksiği olmayan artık engelleri kaldırmış bir federasyon olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor. Bütün sporcularımızla övünüyoruz. Bizim çocuklarımız bu dünyanın yaşayan melekleri engelleri aşmış, mutlu ve kendinden emin” diyerek, gösterdiği yakın ilgi ve destekten dolayı Vali Balkanlıoğlu’na teşekkürlerini sundu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise, böyle bir organizasyonun Ordu’da yapılıyor olmasından dolayı mutlu olduğunu söyleyerek, “Özel sporcularımızla Ordumuzda ikinci kez kucaklaşıyoruz. Sayın Valimize de katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından, Vali İrfan Balkanlıoğlu özel sporcu çocuklarla yakından ilgilendi ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Vali Balkanlıoğlu ayrıca, 4 defa İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçen down sendromlu, milli sporcu Caner Ekin’i de tebrik ederek, başarı dileğinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır