• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Ordu’nun Her Köşesinde Görsel Zenginlik Var

Ordu’nun Her Köşesinde Görsel Zenginlik Var

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Altınordu ilçesi başka olmak üzere birçok ilçedeki ana güzergâhlar üzerinde ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu açık alanlarda bahar çalışması yürütüyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler tarafından, önce temizlenen ve ardından çiçeklendirilen alanlar vatandaşların beğenisini kazandı. REFÜJ VE KAVŞAKLARDA BAKIM VE TEMİZLİK YAPILDI Büyükşehir Belediyesi ekipleri, baharın gelmesi ve havaların […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Altınordu ilçesi başka olmak üzere birçok ilçedeki ana güzergâhlar üzerinde ve vatandaşların yoğun olarak bulunduğu açık alanlarda bahar çalışması yürütüyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler tarafından, önce temizlenen ve ardından çiçeklendirilen alanlar vatandaşların beğenisini kazandı.
REFÜJ VE KAVŞAKLARDA BAKIM VE TEMİZLİK YAPILDI
Büyükşehir Belediyesi ekipleri, baharın gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte cadde ve açık alanlarda zaman geçiren vatandaşlara daha temiz ve güzel bir çevre sunmak amacıyla kentin muhtelif noktalarında hummalı bir çalışma başlattı. Bulvar, cadde ve sokaklar ile parklarda yürütülen çalışmalar kapsamında söz konusu alanlardaki topraklar tesviye edildi, bitkiler budanarak dipleri çapalandı ve yabancı otlar temizlendi. Sulama sistemlerinin bakımı yapılarak parke taşları ve bordür taşları onarıldı.
235 BİN ÇİÇEK VE BİTKİ DİKİLDİ
Diğer taraftan temizlik ve bakımı yapılan yeşil alanlar, mevsimlik çiçek ve bitkilerle süslendi. Altınordu ilçesiyle birlikte Fatsa, Ünye Gülyalı ve Perşembe ilçelerinde de yapılan çalışmalar kapsamında meydan, park, refüj ve kavşaklara 228 bin mevsimlik çiçek ve 7 bin adet bitki dikimi yapıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır