Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Orduluların Desteği Artarak Büyüyor

Orduluların Desteği Artarak Büyüyor
  • GENEL / SİYASET
  • 09 Haziran 2018
  • Orduluların Desteği Artarak Büyüyor için yorumlar kapalı
  • 564 KEZ OKUNDU

Altaş TV’de “Gündem Özel” programının canlı yayın konuğu olan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “Büyükşehir Belediyesi olarak, geride kalan süreçte ilimize yaklaşık 1 milyar 200 milyon TL’lik yatırım yaptık. Türkiye’deki emsal illerle kıyaslandığında yapmış olduğumuz yatırımın yarısını dahi yakalayan il yok” dedi.

Programda göreve geldiği 2014 yılından bu yana yapmış olduğu yatırımlarla ilgili izleyenlere bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, Büyükşehir’in çalışmalarını anlattı, yerel ve genel siyasetle ilgili kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

“ÇALIŞMALARIMIZDA ‘METROPOL İLÇELER ÖNCELİĞİMİZDİR’ DEMEDİK”

Göreve geldikleri ilk günlerden itibaren Ordu’nun 19 ilçesini birden kapsayan kolektif bir kalkınma hamlesi başlattıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Bu bizim yaptığımız en doğru işlerden biriydi. Altınordu ilçemizde ne yaptıysak, Akkuş’ta ve Mesudiye’de de aynısını yaptık. ‘Metropol ilçeler önceliğimizdir’ demedik. Bizim ilk sorunumuzun yol ve ikinci sorunumuzun ise su olduğunu söyledik. 2017 yılının sonuna kadar Büyükşehir Belediyemiz ilimizin alt yapısını çözecek dedik. Bu süreçte, çevrede yoğun bir çalışma temposunun olacağını ve bunun da bazı rahatsızlıkları ortaya çıkaracağını açıkladık. Çok şükür ki 22 Aralık 2017 tarihi itibarıyla Altınordu ilçemizde altyapı çalışmalarını bitirdik. Biz yaptığımız tüm yatırımlarda popülist kaygılardan uzak duracağımızı söyledik. Şimdi bunun meyvelerini görüyor ve tamamen üstyapı çalışmalarını yürütüyoruz. 16 ilçemizde çalışmalarımızı tamamladık. Altınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerimizde de yıl sonuna kadar çalışmalarımızı bitireceğiz. Altınordu’muza daha önceki yerel yönetimler tarafından 10 yılda 20 km sıcak asfalt dökülmüştü. Biz ise Büyükşehir olarak sadece bu yıl 270 km sıcak asfalt döktük. İlimiz genelinde de geride kalan süreç içerisinde 1500 km asfalt çalışması yaptık. Artık ayda 45-50 milyon TL’lik kaynak aktarabilen, harcama yapabilen, ekonomik girdileri sağlıklı yürütebilen bir Büyükşehir Belediyesiyiz” diye konuştu.

“320 MİLYON TL’LİK BORCU BU SÜREÇTE SIFIRLADIK”

Ordu Büyükşehir Belediyesinin yapılanmasındaki sürecin de çok sağlıklı bir şekilde yürütüldüğüne dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “Geride bıraktığımız zaman zarfında ilimize yaklaşık 1 milyar 200 milyon TL’lik yatırım yaptık. Türkiye’deki emsal illerle kıyaslandığında yapmış olduğumuz yatırımın yarısını dahi yakalayan il yok. 2014 yılında 744 olan personel sayımızı 2018 de 446’ya düşürdük. Gelirleri artırarak ciddi anlamda büyük kaynak girişi sağladık. 220 milyon TL’si Ordu Belediyesinden olmak üzere, aldığımız 320 milyon TL’lik borcu bu süreçte sıfırladık. Gelir kalemlerimizi artırarak alternatif kaynaklar oluşturduk. Zaten bu kaynakları oluşturamazsanız ne yol yapabilirsiniz ne de devasa yatırımları hayata geçirebilirsiniz” şeklinde konuştu.

“İTTİFAK KELİMESİ İLE ÇELİŞİYORLAR”

Sahil düzenlemelerinden toplu ulaşıma, spor tesislerinden çöp sorununun ortadan kaldırılışına kadar birçok konuda bilgi veren Başkan Yılmaz, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için de görüşlerini açıkladı. Yaptığı değerlendirmede, “Cumhur ittifakının tek adayı var o da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan” diyen Başkan Enver Yılmaz, “Ancak bakıyorsunuz ki ‘Millet İttifakı’ adı ile ittifak yapmaya çalışan partilerin her biri kendi adayını çıkarmış durumda yani 4 adayları var. Zaten buradan da anlaşılacağı üzere bunlar zaten kendi aralarında ittifak olamamışlar, ‘ittifak’ kelimesi ile çelişiyorlar” dedi.

Başkan Enver Yılmaz, konuşmasına şöyle devam etti:

“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ İLİMİZDE % 65’İN ÜZERİNDE BİR OY ALACAKTIR”

Biz 19 ilçemizin tamamını geziyor, insanımızla sohbet ediyor ve fikir alışverişinde bulunuyoruz. Tahminimce Sayın Cumhurbaşkanımız ilimizde % 65’in üzerinde bir oy alacaktır. Milletvekili seçimlerinde de o rakama yaklaşacağımıza inanıyorum. Halkımız bizim partimizde listeye baktığında zaten listenin ilk başında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı görür ve oyunu ona göre verir. Yani birinci ile altıncı arasında hiçbir fark yoktur. Bizim seçmenimiz adayların kim olduğuna göre değil, başında bulunan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bakarak oy verir. Diğer partilerdeki seçmenler de başlarındaki lidere bakarak oy verir.

“HALKIMIZIN SANDIKLARDA VERECEĞİ DESTEK EN GÜZEL CEVAP OLACAKTIR”

Vatandaşımız sağduyulu ve basiretlidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın yurt içi ve yurt dışındaki kararlı duruşu ve yürüttüğü politika zaten halkımızın takdirini kazanmış ve insanımız artık başı dik gezer duruma gelmiştir. Dikkat ederseniz bütün şer odakları, Türkiye’nin başında Recep Tayyip Erdoğan olmasın da kim olursa olsun gözüyle bakıyor ve buna göre sinsi planlar yapıyor. Bu da Tayyip Bey’in ne kadar doğru işler yaptığını ve dik duruş sergilediğini ortaya koyuyor. Yürütülen tüm oyunlara karşı halkımızın seçimlerde Cumhurbaşkanımıza vereceği destek en güzel cevap olacaktır.

“GEÇMİŞTEKİ ORANLARIN ÇOK ÇOK ÜSTÜNDE OY ALACAĞIZ”

Önümüzdeki yerel seçimlerle ilgili de görüşlerini açıklayan Başkan Enver Yılmaz, “Seçimlerde Büyükşehir Belediyemizle birlikte 20 belediyenin tamamında seçimi kazanırız. Aynı cümleyi 2014 seçimleri öncesinde de söylediğimizde bize gülüyorlardı ancak seçim bittiğinde ne kadar haklı olduğumuzu gördüler. Gezdiğimiz her yerde bizlere gösterilen ilginin ne kadar yüksek olduğunu görüyoruz. Kanaatim odur ki geçmişteki oranların çok çok üstünde oy alacağız. Örnek verirsek Çatalpınar’da % 85 bandına, Altınordu ilçemizde % 55-60 ve Ünye ilçemizde ise % 70 bandına oturmuş bir partiyiz” dedi.

“AK PARTİ DÜNYADA EN İSTİKRARLI PARTİDİR”

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 18 Haziran Pazartesi günü Ordu’da miting düzenleyeceğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Hatırlanacağı üzere 2014 yerel seçimleri öncesinde ilimize geldiğinde elimi kaldırarak, ‘Enver Yılmaz kardeşimi size emanet ediyorum’ dedi. Bu emanetin karşılığında ise halkımız 20 ilçe belediyesiyle birlikte bize teveccüh gösterdi. Bu gelişinde de 6 milletvekili adayımızı da yanına alarak ellerini kaldıracak ve ‘Arkadaşlarımı size emanet ediyorum’ diyecek. Hemşehrilerimiz ise bu emanete sonuna kadar sahip çıkacaktır. Yerel yönetimde Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz bize sonuna kadar destek oldu ve olmaya da devam etmektedir. AK Parti dünyada en istikrarlı partidir çünkü oyunu artırarak iktidarını devam ettiren bir parti. İlimizde her üç kişiden ikisi partimize destek vermektedir” ifadelerini kullandı.

“20 HAZİRAN’DA İKİ TÖREN BİRDEN YAPILACAK”

20 Haziran Çarşamba günü iki töreni bir arada yapacaklarının altını çizen Başkan Yılmaz, “Saat 15.00’te Ordu Park AVM’nin temel atma törenini ve saat 17.30’da ise rüsumat sahili açılış törenini yapacağız. Aynı günün akşamı saat 20.00’de ise Ayışığı Meydanı’nda Murat Boz konseri düzenleyeceğiz. Tüm halkımızı etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: