Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordulu İş Adamları Dubai’de Memnun döndü

Ordulu İş Adamları Dubai’de Memnun döndü
  • EKONOMİ / GENEL
  • 22 Şubat 2018
  • Ordulu İş Adamları Dubai’de Memnun döndü için yorumlar kapalı
  • 300 KEZ OKUNDU

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) tarafından hazırlanan URGE projesi kapsamında Ordulu iş adamları Dubai’ye giderek, iş gezisinde bulundu.

URGE Projesi kapsamında 17-21 Şubat tarihlerinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı Dubai’ye giden Ordulu iş adamları, buradaki iş gezini tamamladı.

4 günlük Dubai programı kapsamında merkezi Dubai’de bulunan firmaların temsilcileri ile ikili görüşme yapan iş adamları, gezinin son gününde ise fuar gezisi gerçekleştirdi.

Dubai, programı Ordulu iş adamları açısında oldukça olumlu geçerken, proje başka ülkelere düzenlenecek gezi programıyla sona erecek.

OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin, Dubai programına ilişkin yaptığı açıklamasında, “Dubai’ye odamız tarafından hazırlanan yaklaşık 10 milyon TL bütçeli URGE projesi kapsamında geldik. Bizim amacımız bu tür projelerle Ordulu iş adamlarını diğer ülkelere götürerek oralarda yeni pazar yerleri bulunulmasını sağlamaktır. Proje kapsamında bundan önce gerçekleştiren Almanya ziyaretinden sonra Dubai ziyaretini gerçekleştirdik. Almanya ziyaretinden olumlu sonuçlar elde eden iş adamlarımız Ordu’ya mutlu döndü.” dedi.

4 gün süren Dubai programına ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Şahin, “İlk gün Dubai, başkonsolosluğunda toplantı gerçekleştirdik. Toplantıda T.C. Ticaret Ataşesi Hasan Onal, Baskonsolos Erdem Ozan’in katılımıyla Dubai Türk Iş Konseyi’nin sunumu gerçekleştirildi. Daha sonra aynı gün iş adamlarımız ikili görüşmeler yaparak yeni pazar arayışında bulundu.” diye konuştu.

Gezinin ikinci gününde de Dubai ve Fransa olmak üzere çeşitli ülkelerin firma temsilcileri ile ikili görüşmelerin devam ettiği bilgisini veren Şahin, “Üçüncü günde ise Dubai’deki firmalara iş gezisi düzenlendi. Son günde aynı zamanda fuar gezisi gerçekleştirildi.” şeklinde konuştu.

Şahin, Dubai programları kapsamında iş adamlarının şehir gezisinde bulunduklarını bilgisini de aktararak, “İş adamlarımız adına dolu dolu bir program geçti. Bu noktada bizlere desteklerini esirgemeyen Ekonomi Bakanlığına, Baskonsolos Erdem Ozan’a, Ticaret Ataşesi Hasan Onal’a ve projenin başından bu yana yanımızda olan değerli firmalarımıza teşekkür ederiz.” açıklamasında bulundu.

– İş adamları Dubai’de gezisinden memnun döndü

Öte yandan proje kapsamında Dubai’ye giden Ordulu iş adamlarından Uğur Altaş, 4 gün süren programın dolu dolu geçtiğini ve ikili görüşmelerin ise çok verimli geçtiğini söyledi.

İş adamı Mehmet Aydın’da, URGE Proje kapsamında kendileri Dubai’ye getiren OTSO’ya teşekkür ederek, “Bizim adımıza çok verimli bir gezi oldu. İnşallah bu gezinin meyvelerini bundan sonraki süreçte göreceğiz.” dedi.

Hasan Çebi’de bu zamana kadar düzenlenen yurt dışı gezilerinin en verimlilerinden Dubai’nin geçtiğini, bu noktada kendilerine katkı sunan herkese teşekkür etti.

Genç iş adamlarından Halit Gürsoy’da, Dubai gezisinden memnun ayrıldıklarını kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: