Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Yer Altı Suları Koruma Altına Alınıyor

Ordu’da Yer Altı Suları Koruma Altına Alınıyor
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 15 Şubat 2018
  • Ordu’da Yer Altı Suları Koruma Altına Alınıyor için yorumlar kapalı
  • 340 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (OSKİ), Yeşilırmak Havzası’nda yer altı sularının miktar ve kalite özelliklerinin ortaya konulup değerlendirilmesiyle ilgili hayata geçirilen projenin toplantısına katıldı.

ÇOK SAYIDA UZMAN VE YETKİLİ KATILDI

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ve Su Yönetim Dairesi Başkanlığı tarafından Samsun ilinde organize edilen ve birçok uzman, bürokrat ve yetkilinin yer aldığı toplantıya OSKİ heyetinden Genel Müdür Fatih Yürük ve Projeler Dairesi Başkanı Hüseyin Geldi katılım sağladı.

YER ALTI SULARININ KORUNMASI AMAÇLANIYOR

Toplantıda Ordu’nun Mesudiye, Aybastı ve Akkuş gibi güney bölgesinde yer alan ilçelerinin etkilendiği ve faydalandığı Yeşilırmak Havzası’yla ilgili yer altı sularının korunması ve devamlılığının sağlanması gibi konular değerlendirildi. Son yıllarda özellikle yer altı ve kaynak sularının kirletilmesi ve yok olmasının gelecekte su kıtlığına işaret ettiğine ve ciddi tehlikeler oluştuğuna dikkat çekilen toplantıda Türkiye’de ilgili kurum ve kuruluşlar, yer altı sularını korumak ve karakteristik özelliklerini ortaya koymak adına “Yer altı Sularının Kirlenmeye ve Bozulmaya Karşı Korunması” hakkında bir yönetmelik yayınladı.

YÖNETMELİKTE YER ALAN UYGULAMALAR MASAYA YATIRILDI

Yayınlanan yönetmelik çerçevesinde OSKİ heyetinin de davet edildiği açılış toplantısında, Yeşilırmak Havzası’nda yer altı suyunun kirlenmeye ve bozulmaya karşı korunması hakkında yönetmelikte yer alan uygulamalar ve adımların işleyişleri masaya yatırılarak konuşuldu. İlerleyen günlerde, açılışı yapılan projeyle ilgili çalıştay, eğitim ve ilerleme raporları gibi toplantıların da yapılacağı açıklandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: