• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Ordu’da Yeni Mezarlık Alanları Oluşturuluyor

Ordu’da Yeni Mezarlık Alanları Oluşturuluyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde mezarlık ihtiyacına cevap vermek üzere amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. 9 ilçede tespit edilen ve mezarlık olarak kullanılması uygun görülen alanların Büyükşehir Belediyesine devir işlemi tamamlandı. Mezarlık olarak tescil edilmeyen tarla, fındık bahçesi, harman, orman vb. yerlere defin işleminin yasak olduğu Ordu ilinde, mahallelerin mezarlık ihtiyacıyla ilgili Büyükşehir Belediyesinin başlattığı tespit çalışmaları […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi, il genelinde mezarlık ihtiyacına cevap vermek üzere amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. 9 ilçede tespit edilen ve mezarlık olarak kullanılması uygun görülen alanların Büyükşehir Belediyesine devir işlemi tamamlandı.

Mezarlık olarak tescil edilmeyen tarla, fındık bahçesi, harman, orman vb. yerlere defin işleminin yasak olduğu Ordu ilinde, mahallelerin mezarlık ihtiyacıyla ilgili Büyükşehir Belediyesinin başlattığı tespit çalışmaları tamamlanırken, yeni mezarlık yerlerinin oluşturulmasıyla ilgili çalışmalar da devam ediyor.

9 YENİ MEZARLIK ALANI TESCİL EDİLDİ

Mevcut mezarlık alanlarının dolmasıyla birlikte yeni alanlara ihtiyaç duyulması nedeniyle başlatılan çalışmalar sonucunda, mülkiyeti özel şahıslara ve kamu kuruluşlarına ait olan 9 adet taşınmazın mülkiyeti şartlı bağış, kamulaştırma yolu veya Devir Tasfiye ve Paylaştırma Komisyonunun kararıyla Büyükşehir Belediyesine devredildi.

Devir işlemlerinin ardından Altınordu ilçesi Terzili Mahallesi’nde 24 bin 113 m2, Ulubey ilçesi Durak Mahallesi’nde 500 m2, Korgan ilçesi Tepealan Mahallesi’nde 1.295 m2, Gürgentepe ilçesi Hasancık Mahallesi’nde 1.400 m2, İkizce ilçesi Devecik Mahallesi’nde 738 m2, Akkuş ilçesi Tuzak Mahallesi’nde 1.500 m2, Fatsa ilçesi Yeşiltepe Mahallesi’nde 1.443 m2, Kumru ilçesi Balı Mahallesi’nde 17 bin 618 m2 ve Gülyalı ilçesi Gülistan Mahallesi’nde 600 m2 alan yeni mezarlık olarak tescil edildi.

ALTINORDU VE FATSA’YA YENİ ŞEHİR MEZARLIĞI YAPILACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen diğer bir çalışma kapsamında ise Altınordu ve Fatsa ilçelerinde şehir mezarlıklarının oluşturulmasıyla ilgili çalışmalar devam ediyor. Fatsa şehir mezarlığı için uygun yer arayışı devam ederken, Altınordu ilçesinde 45 bin 492 m2 alan üzerine yapılacak Hatipli Mahallesi Şehir Mezarlığı için de çalışmalar tamamlanmak üzere. Toplam 4 bin 925 mezar yeri olacak Hatipli Mahallesi Şehir Mezarlığı’nın sınırı belirlenerek etrafı çevrildi. Alan üzerinde bulunan, ömrünü tamamlamış ve mezarlara zarar verecek durumdaki ağaçlar, kesilerek kökleri söküldü ve alanın tesviyesi yapıldı. Son olarak ada ve parsellerin zemin üzerinde işaretlenerek ara yolların yapılacağı Hatipli Mahallesi Şehir Mezarlığı’nın Haziran ayına kadar hizmete girmesi planlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır