• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Ordu’da Yaz Kur’an Kursları Başladı

Ordu’da Yaz Kur’an Kursları Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi derslerin verileceği iki aylık eğitim dönemini kapsayan yaz Kur’an kursları başladı. ‘Kur’an Ayında Kur’an ile Buluşalım’ temasıyla eğitim dönemine başlayan yaz kurslarının açılışı il müftüsü Mürsel Öztürk’ün katılımı ile Fatsa ilçesinden yapıldı. Fatsa Müftülüğü tarafından Dolunay Mahallesi’ndeki Kur’an kursunda […]

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından çocuklara yönelik Kur’an öğretimi, Hz. Peygamberin hayatı, ahlak ve inanç esasları gibi derslerin verileceği iki aylık eğitim dönemini kapsayan yaz Kur’an kursları başladı.

‘Kur’an Ayında Kur’an ile Buluşalım’ temasıyla eğitim dönemine başlayan yaz kurslarının açılışı il müftüsü Mürsel Öztürk’ün katılımı ile Fatsa ilçesinden yapıldı.

Fatsa Müftülüğü tarafından Dolunay Mahallesi’ndeki Kur’an kursunda düzenlenen açılış töreninde konuşma yapan İl Müftüsü Mürsel Öztürk, “Öğrencilerimiz için bugün Kur’an kurslarımız başlamış oldu. Ordu ilimizin genelinde kurslar açıldı ve öğrenciler Kur’an eğitimini almaya başladılar. Bilinçli velilerle birlikte burada çocuklarımız dini eğitimin temelini alacaklar. Öğretici hocalarımız en iyi şekilde burada derslerini verecekler. 3 dönem halinde kurslarımız gerçekleşecektir. Her dönem içinde kayıtlar yenilenecektir. Her öğrencimiz din görevlilerimize emanettir. Bu sorumlulukta öğrencilerimize eğitimlerini vereceğiz” dedi.

Kurslarda vatan sevgisi, birlik ve beraberlik konuları da işlenecek…

Yaz Kur’an Kurslarında Kur’an-ı Kerim, Siyer, inanç, ibadet ve ahlak derslerinin yanı sıra bu yıl vatan sevgisi, birlik ve beraberlik konuları da işlenecek.

Ayrıca bu yıl ki yaz kurslarında 15 Temmuz günü, öğrenci ve velilerin katılımıyla ‘Şehitleri anma programı’ düzenlenecek.

Yaş sınırı yok…

Her yaş grubundan öğrenciler yaz Kur’an kurslarında eğitim-öğretim görebilecek. Diyanet İşleri Başkanlığınca gönderilen ‘Yaz Kur’an Kursları Uygulama Esasları’ndaki şartları taşıyan kurslarda, ayrıca yaz döneminde 4-6 yaş sınıfları açılabilecek. Bu sınıflarda söz konusu uygulama esaslarındaki şartları taşıyan öğreticiler görev yapacak.

Kitaplar bu yıl da ücretsiz…

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yaz Kur’an kurslarına katılacak öğrencilere özel olarak hazırlanan kitaplar ücretsiz verilecek. “Dinimizi Öğreniyoruz I-II-III” kitapları yanında Diyanet’in çocuklara yönelik yayınları da yardımcı materyal olarak kullanılabilecek.

Yaz kurslarına devam etmek isteyen öğrenciler için kayıtlar devam ediyor. Öğrenciler, yaz kursuna devam etmek istedikleri camilerden ve Kur’an kurslarından kayıtlarını yaptırabilirler.

12 Haziran Pazartesi günü başlayan yaz kursları üç dönemlik eğitimin ardından 18 Ağustos Cuma günü sona erecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır