Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Yaralı Şahin Hayata Döndürüldü

Ordu’da Yaralı Şahin Hayata Döndürüldü

Yaz kış demeden Ordu ilinin dört bir köşesinde çalışmalarını sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, doğadaki yaban hayatına da duyarsız kalmıyor. Kabadüz ilçesindeki çalışma bölgesine giden OSKİ ekipleri, doğada rast geldikleri yaralı şahinin hayata dönmesini sağladı.

ŞAHİNİ TAKILDIĞI YERDEN KURTARAN EKİPLER, İLK MÜDAHALEYİ DE YAPTI

Kabadüz ilçesindeki arıtma tesislerinin bakımı, onarımı ve rutin kontrollerini yapmak üzere yola çıkan OSKİ ekipleri, Esenyurt Mahallesi kırsalında yaralı bir şahinle karşılaştı. Fındık dalına takıldığı tespit edilen şahini kurtaran ekipler, hemen burada ilk müdahaleyi yaptı. Şahinin kanayan kanadına tampon yapan ekip personeli bu sırada yetkililere de bilgi verdi. Sonrasında ise Ordu Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edilen yaralı şahinin doğaya geri dönmesi sağlandı.

YABAN HAYATINA DUYARSIZ KALAMAYIZ

OSKİ ekipleri, görevleri gereği sürekli arazide olduklarını belirterek, “İşimiz gereği sürekli arazide oluyoruz. Görev esnasında ise zaman zaman değişik yaban hayvanlarıyla karşılaşabiliyoruz. Aynı yaşam alanını paylaştığımız yaban hayvanlarımıza karşı duyarsız kalmamız mümkün değil. Bugün de karşılaştığımız yaralı şahini kurtararak ilk müdahalesini yaptık ve ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim ettik” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: