Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet Projesi Başladı

Ordu’da Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet Projesi Başladı
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 10 Şubat 2018
  • Ordu’da Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet Projesi Başladı için yorumlar kapalı
  • 312 KEZ OKUNDU

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bağımlılıkla Mücadele Mali Destek Programı kapsamında desteklenen “Teknolojiyi Yönet, Hayatı Yönet” Proje Açılış Toplantısı Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu çok amaçlı salonunda yapıldı.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti desteğinde Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Ordu Genç İnovatif Girişimciler Deneği, Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Altınordu Halk Eğitim Merkezi, Anadolu Kültür Sanat ve Spor Kulübü, Rusumat 4 Gençlik ve Spor Kulübü katılımlarıyla yapılan projenin amacı Teknoloji bağımlılığı ile mücadele alanında bağımlılığı önleme, kamu ve STK destekli akademik ve sosyal temelli, tanımlı hedef kitleler üzerinde yerel ve ulusal çapta iyi uygulama örneklerinin oluşturmak ve yeterli bilgilendirme ile teknoloji bağımlılığı farkındalığının toplumda oluşturulmasıdır.

Proje kapsamında yapılacak faaliyetlerle gençlerin teknoloji bağımlılığı nedeniyle okul terk oranının artmasının ve ders başarı oranlarının düşmesinin önüne geçmek amaçlanmaktadır. Projede bağımlılıkla mücadele alanında önleme, sosyal destek temelli yenilikçi anlayış ile tanımlı hedef kitleler üzerinde yerel ve ulusal çapta iyi uygulama örneklerinin oluşturulması da amaçlanmaktadır. Proje kapsamında hedef kitleye verilecek olan mobil programlama ve robotik kodlama eğitimleri ile onların teknoloji yazmaları ve yönetmeleri sağlanacaktır. Geliştirecekleri mobil uygulama ve robotik tasarımları sergileyerek kendilerini başarılı hissetmeleri ve toplumda teknoloji bağımlılığı farkındalığı oluşturmaları sağlanacaktır. Yapılacak oryantiring, izcilik ve müzik eğitimleri ile sosyalleşmeleri sağlanacaktır. Ordu sahilinde oryantiring turnuvası düzenleyerek gençlerin sosyalleşmesi ve farkındalık oluşturarak teknoloji bağımlılığının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Aynı zamanda hedef kitlenin sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunarak sağlıklı gençlik oluşturmakta amaçlarımız arasındadır.

Bölge halkı, anne-babalar ve gençlere yönelik yapılacak konferansla da “teknoloji bağımlılığı, cinsel içerik ve istismar, siber zorbalık, şiddet, sanal kumar ve benzeri durumlar” konularında farkında olma ve önleme çalışmaları yapılacaktır. Proje kapsamında yapılacak piknik etkinliği ile veli-öğretmen-öğrenci birlikteliği sağlanarak teknoloji bağımlığına farkındalık oluşturmak amaçlanmaktadır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: