Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu’da Tedavi Altına Alındı

Ordu’da Tedavi Altına Alındı
  • GENEL / ÜNYE
  • 24 Temmuz 2020
  • Ordu’da Tedavi Altına Alındı için yorumlar kapalı
  • 5.155 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

Ordunun Ünye İlçesinde Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı vektörle mücadele ekipleri tarafından yaralı halde bulunan martı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliğince koruma altına alındı.

Ordunun Ünye İlçesi Gürpınar Mahallesinde vektörel mücadele amaçlı İlaçlama Yapan Yusuf Yılmaz ve Hakan Yıldız adlı duyarlı İşçiler yaralı martı buldu .Durumu Tarım ve Orman Bakanlığı 11.Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Milli Parklarlar Ordu Şube müdürlüğüne ihbar etti.

Yaralı Martı Daha Sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım tarafından İlk Müdahalesinin yapılması İçin Ünye ilçesinde hizmet veren Özel Deva Veteriner Kliniğine götürüldü. Burada Veteriner Hekim Hüseyin Bozkurt tarafından ilk müdahale ve muayenesi yapılan martının sağ kanadının yaralı olduğu tespit edildi . Veteriner Hekim Hüseyin Bozkurt tarafından martının yaralı kanadına antibiyotik sprey tedavisi uygulandı.

İlk müdahalesi yapılan yaralı martı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ekipleri tarafından tedavisi ve rehabilitasyonu yapılması için veteriner hekim kontrolüne alındı. Yaralı Martı tedavi rehabilitasyon sürecinin tamamlanıp tamamen iyileştikten sonra tekrar doğal ortamına bırakılacak.


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ