Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Sorunlar Tek Tek Çözülüyor

Ordu’da Sorunlar Tek Tek Çözülüyor
Kemikleşmiş altyapı sorunlarına kalıcı çözümler getiren Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü, Altınordu ilçesinde kangren hâline gelen yağmur suyu hattı sorunlarına bir bir çözüm getiriyor.
OSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Altınordu’daki altyapı sorununu çözmek için başlatılan çalışmaların aralıksız sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “2017 yılında altyapı konusunda seferberlik ilan ettik. Ordu ilimizin tarihinde ilk kez bu denli büyük bir çalışma yapılıyor. Soya kavşağı, otogar mevkii ve Mersan kavşağındaki çalışmaların ardından Kumbaşı Mahallemizde de başladığımız altyapı çalışmalarını tamamladığımızda sahil yolunda yaşanan su baskınlarının artık önüne geçeceğiz” dedi.
SORUNLU OLAN HER NOKTAYA MÜDAHALE EDECEĞİZ
Altınordu ilçesinde yağmur suyu hattının yetersizliğinden dolayı su baskınlarının yaşandığını belirten Başkan Yılmaz, “Altınordu ilçemizde altyapının yetersizliği nedeniyle zaman zaman su baskınları yaşanıyordu. Yağmur suları, Karadeniz sahil yolunun altındaki bakslardan geçemediği için denize ulaşamıyor ve kent merkezine geri basıyordu. Yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek için öncelikle Soya kavşağı ve otogar mevkiindeki karayolunun altından geçen eski yağmur suyu bakslarının yerine dev bakslar yerleştirdik. Ardından her birinin ağırlığı yaklaşık 8 ton olan, 2 m yüksekliğinde ve yaklaşık 5 m enindeki baksları, sürdürdüğümüz çalışmalarla Mersan kavşağındaki karayolunun altına yerleştiriyoruz. 2017 yılı için altyapı konusunda planladığımız her bir projeyi tek tek hayata geçireceğiz” şeklinde konuştu.
SIRA KUMBAŞI MAHALLESİ’NDE
Çalışmalar kapsamında Kumbaşı Mahallesi’nde yaşanan altyapı sorununa da el attıklarını söyleyen Başkan Enver Yılmaz,Geçmiş dönemlerde lokal önlemler alınarak müdahale edilen Kumbaşı Mahallesi’ndeki altyapı sorununu ortadan kaldırmak için kısa bir süre önce hazırladığımız projenin ihalesini gerçekleştirerek çalışmalara başladık. Mahallenin üst kısmında ve Karadeniz sahil yolunda biriken ve taşkınlara yol açan yağmur suları, yaptığımız çalışmayla birlikte bu bölgede de sorun olmaktan çıkacak. Büyük kutu menfez sistemiyle inşa edilen yatırımda 222 m uzunluğunda ve 1,5×1,5 m boyutlarında bakslar, 161 m uzunluğunda ve 1,5×1 m boyutunda kutu bakslar döşeniyor. Aşırı yağışlar sonucunda oluşan su birikintileri yapılan bu kutu menfezler sayesinde bölgeden sağlıklı bir şekilde uzaklaştırılarak bölge halkı su baskınlarından kurtarılmış olacak” diye konuştu.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: