• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %0,17
Ordu’da Ramazan Ayı Öncesi Denetimler Artırıldı

Ordu’da Ramazan Ayı Öncesi Denetimler Artırıldı

Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde denetimlerini artıran Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Ordu’nun Altınordu ilçesinde faaliyet gösteren 74 fırını denetleyerek kurallara uymayan fırınlar hakkında idari işlem başlattı. Denetimlerde 14 iş yerine ruhsat dışı faaliyet gösterdiği gerekçesiyle tutanak tutularak idari işlem başlatıldı. Halkın sağlıklı ve güvenilir gıda tüketimini sağlamak için denetimlerini aralıksız sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi […]

Yaklaşan Ramazan ayı öncesinde denetimlerini artıran Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Ordu’nun Altınordu ilçesinde faaliyet gösteren 74 fırını denetleyerek kurallara uymayan fırınlar hakkında idari işlem başlattı. Denetimlerde 14 iş yerine ruhsat dışı faaliyet gösterdiği gerekçesiyle tutanak tutularak idari işlem başlatıldı.
Halkın sağlıklı ve güvenilir gıda tüketimini sağlamak için denetimlerini aralıksız sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, bu kez Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ile birlikte, ilçede faaliyet gösteren fırınları denetledi.
BAŞKAN YILMAZ, “RAMAZAN AYINDA DA KONTROLLER DEVAM EDECEK”
Gıda üretimi yapan işletmelerin hijyen koşullarına özen göstermesi gerektiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, vatandaşın sağlığının önemine vurgu yaparak, “Ramazan ayının gelmesiyle birlikte özellikle fırın ve pastanelerde, unlu mamul üretimi ve satışı yapan gıda işletmelerinde denetim ve kontrolleri sıklaştırdık. Zabıta ekiplerimiz, toplam 74 fırını iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatı, hijyen belgesi, ekmek gramajı, fiyat tarifesi ve genel temizlik hususlarında inceledi. Yapılan denetimlerde tespit edilen olumsuzluklar hakkında idari işlem başlatıldı. Ramazan ayıyla birlikte il genelindeki denetimlerimizi artırarak devam edeceğiz” dedi.
“EN İYİ DENETÇİ TÜKETİCİNİN KENDİSİ”
Başkan Enver Yılmaz, tüketicilerin de gördükleri olumsuzlar karşısında kendilerine bilgi vermesini isteyerek, “En iyi denetçinin tüketicinin olduğu anlayışıyla etkin ve yeterli gıda denetimi yapılmasına katkı sağlamak için vatandaşlarımızın karşılaşılan olumsuzlukları Büyükşehir Belediyemizin 153 Zabıta Şikâyet Hattı ile 444 10 52 no’lu telefonunu arayarak ya da Ordu Büyükşehir Belediyesi web sitesi üzerinden yazılı olarak bildirmelerini istiyoruz” diye konuştu.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ve Altınordu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personelleriyle birlikte yapılan denetimlerde, 14 iş yerinin ruhsat dışı faaliyet gösterdiği gerekçesiyle tutanak tutularak idari işlem başlatıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır