Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Öğrencilere Ücretsiz Hizmet Veriliyor

Ordu’da Öğrencilere Ücretsiz Hizmet Veriliyor
  • EĞİTİM / GENEL / SİYASET
  • 18 Aralık 2017
  • Ordu’da Öğrencilere Ücretsiz Hizmet Veriliyor için yorumlar kapalı
  • 361 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesinin eğitim alanında hayata geçirdiği önemli projelerinden biri olan Altınordu Mimar Sinan Bilgi Evi, öğrencilerin sağlıklı ve güvenli yaşamlarına da katkı sağlıyor.

Öğrencilerin okulda aldıkları eğitimi destekleyen, bilgi ve becerilerini geliştiren ve okul dışındaki zararlı ortamlardan uzak durmalarına yardımcı olan Mimar Sinan Bilgi Evinde yalnızca müfredat çerçevesinde ders tekrarı yapılmıyor. Bilgi Evi öğrencileri, düzenlenen programlarla sağlıktan güvenli yaşama kadar birçok konuda uygulamalı ve teorik bilgiler alıyor.

ÜCRETSİZ HİZMET VERİYOR

Türkçe, matematik, fen bilimleri ve İngilizce derslerini müfredat çerçevesinde yeniden işleyerek öğrencilerin ders tekrarı yapmasını sağlayan ve tamamen ücretsiz olan “Altınordu Mimar Sinan Bilgi Evi” 700 m2 kapalı alana sahip ve 5 adet derslikten oluşuyor. Bilgi evinde kütüphane, bilgisayar laboratuvarı, akıl oyunları salonu, çok amaçlı salon, veli bekleme salonu, bay ve bayan mescit ve idare odası da yer alıyor.

1128 ÖĞRENCİ FAYDALANIYOR

Bilgi Evinden ortaokul seviyesinde toplam 1128 öğrenci faydalanıyor. Bilgi destek programı, internet ve bilişim hizmetleri, değerler eğitimi, yaz etkinlikleri, kütüphane ve gezi programları gibi birçok etkinliğin de bulunduğu “Mimar Sinan Bilgi Evi”nde öğrencilere, ağız ve diş sağlığı ile doğal afetlerde nasıl davranılması ve neler yapılması gerektiği hakkında sinevizyon gösterimi ile eğitim verildi.

55 ÖĞRENCİYE DİŞ TARAMASI YAPILDI

7. sınıf öğrencilerine ağız ve diş sağlığı hakkında sunumla bilgilendirme yapılan bilgi evinde, İl Sağlık Müdürlüğünden gelen Diş Hekimleri İrem Bektaş ve Gökmen Kaya tarafından öğrenciler, tek tek diş taramasından geçirildi. Toplam 55 öğrenciye yapılan diş taraması sağlıklı ve mutlu gülüşlerle son buldu.  Diş kontrolünün ilerleyen haftalarda diğer öğrenciler için de yapılacağı belirtildi.

DOĞAL AFETLER KONUSUNDA EĞİTİM VERİLDİ

Öğrencilere yaşamla ilgili farklı bilgilerin de verildiği Mimar Sinan Bilgi Evinde, 6. sınıf öğrencilerine Ordu Büyükşehir Belediyesi Sivil Savunma Uzmanı Abdulkadir Güzeltepe tarafından doğal afetlerde nasıl davranılması ve neler yapılması gerektiği hakkında sinevizyon gösterimi ile eğitim verildi. 57 öğrencinin katıldığı eğitime ilgi büyük oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: