Ordu Haber -Ordu Haber, ordu medya,Ordu Haberleri, Haber Ordu, Ordu'nun Medyası, Ordu

Ordu'da “Kılavuz Kaptan Meslek Tanıtım Forumu” düzenlendi

Ordu'da “Kılavuz Kaptan Meslek Tanıtım Forumu” düzenlendi
  • GENEL
  • 01 Haziran 2019
  • Ordu'da “Kılavuz Kaptan Meslek Tanıtım Forumu” düzenlendi için yorumlar kapalı
  • 757 KEZ OKUNDU
Bu Haberi Paylaş!

ORDU (AA) – Ordu'nun Fatsa ilçesinde Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği (TKKD) tarafından "Kılavuz Kaptan Meslek Tanıtım Forumu" düzenlendi.

Ordu Üniversitesi Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesinde gerçekleşen forumda konuşan TKKD Yönetim Kurulu Başkanı Muhammer Arslantürk, kılavuzluk mesleğinin Türkiye'de pek tanınmadığını söyledi.

Kılavuzluk mesleğini tanıtmak için çeşitli etkinlikler düzenlendiklerini anlatan Arslantürk, Türkiye'de 448 kılavuz kaptan bulunduğunu belirtti.

Kılavuz kaptanlar için "gizli kahramanlar" benzetmesi yapan Arslantürk, "Kılavuz kaptanın ne iş yaptığı pek bilinmiyor. Kılavuz kaptan, bir ülkenin emniyeti ve namusudur. Onlar görünmez gizli kahramanlardır. 69 Türk limanında ve ülkenin atardamarı olarak adlandıracağımız limanlarda toplam 448 kılavuz kaptan görev yapar." dedi.

Arslantürk, mesleğin tanıtımı noktasında yapılan çalışmalar hakkında bilgi vererek, şunları kaydetti:

"27 Aralık 2006'da deniz kazasında verdiğimiz şehidin ardından Meslek Şehitlerini Anma Günü düzenledik. Sonra bizim mesleğimize dikkati çekmek için ardından panel yaptık. Sonraki senelerde de her ülkede çok önemli bir görev ifa eden kılavuzluk mesleğini merkeze oturtmak istedik. Çünkü kılavuzlar denizcilik mesleğinin tam ortasında olan insanlardır. Sektördeki tüm elemanlarla ilişkileri vardır. Bunun için kılavuz kaptanlar haftası yaptık. Bu sene haftanın onuncusunu düzenliyoruz."


Bu Haberi Paylaş!
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ