Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

ORDU’DA KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK!

ORDU’DA KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK!
  • GENEL / SİYASET
  • 30 Mayıs 2018
  • ORDU’DA KAÇ KİŞİ OY KULLANACAK! için yorumlar kapalı
  • 856 KEZ OKUNDU

rdu Valiliğince, Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimiyle ilgili siyasi partilerin temsilcilerine bilgilendirmede bulunuldu.

Vali Seddar Yavuz başkanlığında, Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Güvenlik Şube Müdürü Hüseyin Arslan, AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, İyi Parti, Büyük Birlik Partisi, Vatan Partisi, Halkların Demokratik Partisi’nin temsilcileri katıldı.

Seçim bilgilendirme toplantısının başlangıcında bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi vesilesiyle Valiliğimiz tarafından alınan tedbirler, ayrıca Yüksek Seçim Kurulu kararları ışığında, sizlerle bir bilgilendirme toplantısı yapılması hususunun faydalı olacağı kanaatiyle bu toplantıyı planlamış bulunuyoruz. Daha önce güvenlik birimlerimizin, kamu kurum ve kuruluşlarımızın yöneticileriyle detaylı seçim güvenliği toplantıları gerçekleştirdik. Özellikle seçim öncesi, sırası ve sonrasında oluşabilecek olaylar ve gelişmelerle ilgili olarak, GAMER dahil olmak üzere  gerekli tüm detaylar çalışıldı. Malumlarınız olduğu üzere Seçim Kanununda bazı değişiklikler yapıldı. Sandık çevresinde olabilecek olaylarla ilgili yardım talebinde bulunma konuları değiştirildi. Ayrıca seçim bürolarıyla ilgili bir hukukumuzda boşluk vardı. Bununla ilgili bir düzenleme yapıldı. Dolayısıyla bu konularda hazırladığımız bir sunumumuz var. Bu sunum eşliğinde sizleri bilgilendirmek istedik” dedi.

“Özellikle seçim döneminde bütün siyasi partilerimizle temas içinde olmayı, Valilik olarak öteden bu yana prensip edinmiş bir anlayışı temsil ediyoruz” diyen Vali Yavuz, “Valilik olarak en önemli görevimiz, vatandaşımızın hür ve özgür iradesinin sandığa yansıması noktasında alacağımız tedbirlerdir. Seçim güvenliğini sağlamaktır. Bu vesileyle bir kez daha sizlere çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

24 Haziran seçimlerinin demokratik bir olgunluk içerisinde geçmesi dileğinde bulunan Vali Yavuz, “Bütün siyasi partilerimize, demokratik olgunluk içerisinde bir seçim diliyoruz. Kaldı ki, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, seçimlerin demokratik bir ortamda gerçekleşmesi konusunda dünyaya örnek bir ülkedir. Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Şaibesiz, sorunsuz seçim yapabilme başarısı her türlü takdirin üzerindedir. Bu sadece bizim tespitimiz değil, dünyada da bu konuda çok ciddi bir itibarımız olduğunu söylemek isterim. Ordu, zaten demokratik hayatın son derece yerleşmiş olduğu, demokratik kültürün oturduğu bir şehir. Siyasi partilerimiz birbiri arasındaki ilişkilerin, son derece medeni bir rekabet ortamı içerisinde gerçekleştirdiğini son bir yıldır görüyorum. Herkes birbirini tanıyor, dostluklarımız baki. Tabi ki fikirlerimiz farklı olacak.  Bir kez daha katılımlarınız vesilesiyle sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Hepinize başarılar diliyoruz. 24 Haziran seçimlerinin Aziz Türk Milletine, Türk dünyasına ve tüm İslam dünyasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Vali Seddar Yavuz’un açılış konuşmasının ardında, İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü Hüseyin Arslan tarafından, seçimle ilgili idarenin görevleri, seçim mevzuatı, seçim sürecinde afiş ve pankart asma esas ve usulleri, propaganda serbestliği dönemi, propaganda amaçlı yayın ve malzeme dağıtımı, seçim büroları açılması ve stant kurulması, kapalı ve açık hava yer toplantıları, sandık çevresi, seçim günü uygulanacak yasaklar ve alınacak emniyet tedbirleri konularını kapsayan bir sunum yapıldı.

Hüseyin Arslan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde Ordu ili genelinde 1.011 binada, 2.015 sandıkta, 558.509 seçmenin oy kullanacağını sözlerine ekledi.

Toplantıda, siyasi parti temsilcileri de seçimle ilgili görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiler. Ayrıca, seçimin siyasi partiler arasında kurallara riayet etme ve centilmenlik içerisinde geçmesi hususunda mutabakat sağladılar.

 

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: