Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da İlköğretim Haftası Başladı

Ordu’da İlköğretim Haftası Başladı
  • EĞİTİM / GENEL
  • 21 Eylül 2017
  • Ordu’da İlköğretim Haftası Başladı için yorumlar kapalı
  • 226 KEZ OKUNDU

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban Karataş başkanlığındaki bir grup öğrenci, Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etti.

Ziyaret anısına kendisine çiçek takdim eden öğrencilere teşekkür eden Vali Yavuz, öğrencilerle bir süre sohbet ederek, yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

Öğretmenlerin motivasyonunun yüksek olması gerektiğini dile getiren Vali Yavuz, eğitim öğretim yılı boyunca okul müdürleri ve öğretmenleri ile toplantılar düzenleyeceğini dile getirdi.

Vali Yavuz, “Bu toplantılarda, öğretmenlerimizden beklentilerimizi, şehrimizin vizyonunu, ülkemizin vizyonunu konuşmamız gerekiyor. Türkiye 1915’den sonraki en büyük kuşatmayı yaşıyor. Çok ciddi risklerle karşı karşıyayız. O yüzden toplumun birlik ve beraberliğinin, milli şuurunun ayakta tutulması, zinde tutulması, fevkalade önemli. Sevdası Türkiye olan herkesin, birlikte hareket etmesi gereken bir süreç. Çocuklarımıza bilinçli davranışların kazandırılması çok önemli. Vatan ve bayrak sevgisinin en üst seviyede tutulması gerekiyor. Türkçeyi iyi kullanan, Türkçeyi iyi bilen bir nesil, şahsen benim en büyük beklentimdir. O nedenle dil milletin hafızasıdır. Dilin korunması, bizim üzerinde durduğumuz çok önemli bir husustur. Insani değerlerle bezenmiş bir toplum, bir millet hayal ediyoruz. Bunu da ancak sizlerle birlikte yapabiliriz” şeklinde konuştu.

Ziyarette Şehit Ümit İnce Anaokulu Müdürü Muharrem Işık, Mehmet Akif Ersoy İlköreğtim Okulu Müdürü Avni Çakır, Şehit Doğan Gökbulut İlköretğim Okulu Müdürü Sabri Şengöz, Durugöl İlköğretim Okulu Müdürü Tuncay Topal, Eskipazar İlköğretim Okulu Müdürü Özer Yarar, Hürriyet Ortaokulu Müdürü Orhan Öztürk’ün yanı sıra rehber öğretmenleri ve öğrencileri de hazır bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: