Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da İlçeler Sinemayla Buluşuyor

Ordu’da İlçeler Sinemayla Buluşuyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi, “Büyükşehir Sinema Etkinliği” ile yeni bir projeye daha imza atarak Ordu’nun sineması bulunmayan ilçelerinde vatandaşları sinemayla buluşturuyor. Büyükşehir bu kapsamda, öğlenden önce çocuklar için “Evliya Çelebi Ölümsüzlük Suyu” adlı animasyon filmi ile öğleden sonra “Dağ 2” adlı filmin 8 ilçede gösterimini gerçekleştirdi.

“Büyükşehir Sinema Etkinliği” adı ile Akkuş, İkizce, Çamaş, Kabadüz, Ulubey, Gürgentepe, Çaybaşı ve Aybastı ilçelerinde gerçekleştiren organizasyonlar ile 7’den 70’e herkes, ayaklarına kadar gelen sinemayı izlemenin keyfini yaşadı.

5 BİN 200 KİŞİ TAKİP ETTİ

Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu projeyle birlikte daha önce hiç sinemaya gitmemiş, her yaş grubundan vatandaşa sinema hizmeti sunmayı hedefliyor. Çocukların ağırlıklı olarak takip ettiği sinema gösterimlerini, bu zamana kadar 5 bin 200 kişi takip etti.

SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN YENİ BİR ÖRNEĞİ

Projenin ilerleyen zamanlarda, farklı filmlerle kalan diğer ilçelerde de devam edeceğini belirten Başkan Enver Yılmaz, “Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak, sosyal belediyeciliğin birçok örneğini sergiliyoruz. Sanatı halkla buluşturarak etkileşim sağlamak, sinemaya olan farkındalığı artırmak amacıyla oluşturulan sinema etkinliğimiz ilçelerimizde büyük ilgi görüyor. Hayatında belki de hiç sinema görmemiş hemşehrilerimizin bu hizmetle birlikte sinemayı ayaklarına kadar götürüyoruz. Aldığımız tepkiler ise son derece olumlu. İlerleyen aylarda farklı filmlerle farklı ilçelerde halkımızı sinemayla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: