• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %0,17
Ordu’da İkamet Eden Sığınmacılara Berberlik Kursu Verildi

Ordu’da İkamet Eden Sığınmacılara Berberlik Kursu Verildi

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği ile yabancı uyruklu kişilere yönelik düzenlenen “Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri” Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgelerini verdi. Makamda düzenlenen belge törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu, Vali Yardımcısı Ahmet Arık, İl Göç İdaresi Müdürü Mustafa Taş ve kursiyerler katıldı. Yabancı […]

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğü arasında yapılan işbirliği ile yabancı uyruklu kişilere yönelik düzenlenen “Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri” Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgelerini verdi.

Makamda düzenlenen belge törenine Vali İrfan Balkanlıoğlu, Vali Yardımcısı Ahmet Arık, İl Göç İdaresi Müdürü Mustafa Taş ve kursiyerler katıldı.

Yabancı uyruklu kişilerin uyumunu kolaylaştırmak amacıyla, 26 Aralık 2016 tarihinde başlayıp, 28 Mayıs 2017 tarihinde sona eren ve 288 saat ders alan kursiyerler’den kursa toplam 40 kişi katıldı.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, “ Arkadaşlarımız Türkiye’de geçici ikamet eden ve 3. Ülkelere iltica etmek isteyen ıraklılar. Savaş ve can tehlikesi korkusuyla memleketlerini terk etmiş insanlar. Ordu’da ne kadar ikamet edecekleri belli değil. Bazen bu 3, 4 yada 5 sene sürebiliyor. Kaldıkları bu süre içerisinde boş oturmamaları, kendi hayatlarını kazanmaları gerekiyor. Bizler de milli eğitim müdürlüğümüz ve halk eğitim merkezi aracılığıyla meslek öğrenmelerine yardımcı olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri” Kursu’nu başarıyla tamamlayan kursiyerlerin sertifikalarını teslim edeceğiz. Emeği geçen görevlilere teşekkür ediyorum” diyen Vali Balkanlıoğlu,” Göç İdaresi Müdürlüğümüz yakınen ilgileniyor. İlimizde misafirler. Biz ensarız, bu insanlarda muhacir. Bu insanlara yardımcı olmamız lazım. Her türlü ihtiyaçlar için sonuna kadar destek oluyoruz. Bu arada bir meslek ve sanatta öğrettik” şeklinde konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, “Saça Geçici ve Kalıcı Şekil Verme Teknikleri” Kursu’nu tamamlayan 40 kursiyere kurs bitirim belgelerini verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır