Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Fındık ve Bal Ustalıkla Buluştu!

Ordu’da Fındık ve Bal Ustalıkla Buluştu!
  • EKONOMİ / GENEL
  • 08 Haziran 2017
  • Ordu’da Fındık ve Bal Ustalıkla Buluştu! için yorumlar kapalı
  • 251 KEZ OKUNDU

“Memleket” Kokulu Lezzet Kavanozu…Ordu’da Fındık ve Bal Ustalıkla Buluştu!

Türkiye’ye en fazla döviz kazandıran ürünler listesinde zirvede yer alan fındığın başkenti Ordu’ya, fındık sanayinin gelişmesi ve ufuk açıcı çalışmaların konulabilmesi adına büyük bir iş düşüyor.

Fındık, sanayide tüm Dünya’da olduğu gibi Ordu’da da çikolata, şekerli ezme yağ ve kakaolu krema yapımında kullanılıyor. Her marka farklı olsa da ortaya konulan ürünlerde değişen pek bir şey olmuyor. Sadece içerdiği yağ, fındık ve şeker oranları çok küçük rakamlarla değişiklik gösteriyor. Sonuca bakıldığında ürün gruplarının temelini çikolata, krema, yemeklik yağ ve şekerli ezme oluşturuyor. Her ne kadar kalitesine oranla lezzeti artan ürünler de olsa yeni ürünlere, yeni lezzetlere ihtiyaç olduğu da anlaşılıyor.

Çikolatanın sürekli yeni türevleri geliştirilse de temelinde hep çikolata olması onu farklı kılmıyor. İşte tam da bu noktada bu eksikliği gören Altaş Yağ Sanayi, Ordu’da fındığın, balın ve sütün en kalitelisini harmanlayıp bu eşsiz karışımı da tahinle taçlandırarak fındığın hammadde olduğu piyasaya yepyeni bir ürün sunarak hem insanları yepyeni bir lezzetle tanıştırdı hem de fındık sanayiine çok önemli bir mesaj verdi: “Fındıktan daha bir çok şey yapılabilir.”

Çotanak, tam 5 yıl boyunca her türlü karışım, oran dengeleri ve tarifleri deneyerek ortaya hem lezzetli, hem sağlıklı, hem özgün, hem yeni ve hem de bölge ekonomisine ciddi katkı sağlayacak olan bir ürün ortaya koydu. Çotanak Ballı Fındık Ezmesi ile Ordu’nun fındık üreticisi, arıcısı kazanıyor, Ordu kazanıyor. Bölge kazanıyor.

Çotanak Ballı Fındık Ezmesi’nin eşsiz lezzeti en kaliteli fındıktan, en saf baldan ve taptaze doğal sütten geliyor. Tahin de bu harika karışıma müthiş bir kıvam katıyor. Ayrıca eşi benzeri olmayan bir şekilde kavanozun yüzde 70’i fındıktan oluşuyor. Bugün dünyanın en çok tüketilen fındık kremalarının birçoğunda bu oranın yarısı bile mevcut olmazken, Çotanak lezzetten asla taviz vermiyor. Böylece Dünya’nın ilk sağlıklı fındık ezmesi de fındığın ve balın başkenti Ordu’dan çıkmış oluyor.

Fındığın zor günler geçirdiği, tekelleşmenin konuşulduğu, fiyatın bir türlü üretici açısından istenen seviyeye gelmediği bir dönemde ortaya yepyeni, sağlıklı ve lezzetli bir ürün koyan ve daha yenileri için çalışmalarını sürdüren Altaş Yağ Sanayii’nin, yeni projelerini merak ve heyecanla bekliyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: