• DOLAR
  %1,65
 • EURO
  %2,94
 • ALTIN
  %2,26
 • BIST
  %0,51
Ordu’da Fındık Toplama Tarihleri Belirlendi

Ordu’da Fındık Toplama Tarihleri Belirlendi

Altınordu Ziraat Odası Başkan Selami Akarsu, fındık üreticilerinin fındık hasat tarihine uymaları konusunda uyarılarda bulundu. Başkan Selami Akarsu, Ordu’da fındık hasat tarihinin toplanan komisyon tarafından belirlendiğini, sahil kesiminde 8 Ağustos, Orta kesimde 15 Ağustos ve Yüksek kesimlerde de 25 Ağustos tarihlerinde fındık hasadının yapılacağını söyledi. Fındık üreticilerinin fındık hasat tarihine uymalarını isteyen Başkan Selami Akarsu; […]

Altınordu Ziraat Odası Başkan Selami Akarsu, fındık üreticilerinin fındık hasat tarihine uymaları konusunda uyarılarda bulundu.

Başkan Selami Akarsu, Ordu’da fındık hasat tarihinin toplanan komisyon tarafından belirlendiğini, sahil kesiminde 8 Ağustos, Orta kesimde 15 Ağustos ve Yüksek kesimlerde de 25 Ağustos tarihlerinde fındık hasadının yapılacağını söyledi.

Fındık üreticilerinin fındık hasat tarihine uymalarını isteyen Başkan Selami Akarsu; “Fındık üreticilerimizin bu tarihe mutlaka uymalarını istiyoruz. Burada komisyon bu kararı arazide yapmış olduğu çalışmalar neticesinde almaktadır. Şu anda içinde bulunduğumuz mevsim şartlarından dolayı fındık yeni yeni olgunlaşmaya başlamaktadır. Fındıkta küllenme başta olmak üzere bir çok hastalık bulunmaktadır. Bunlarda fındığın gelişimine etki etmektedir. Fındığımızın daha kaliteli olması için zamanında toplanması bizim için üreticimiz için, sanayicimiz için çok önemlidir. İnşallah üreticilerimiz bu tarihlere uyar ve ürünün toplar. Ben üreticilerimize bol bereketli bir sezon diliyorum” dedi.

Açıklanan tarihlere göre

Sahil kesiminde( 0-250 metre arası rakım): 08/08/2017

Orta kesiminde (251-500 metre rakım) : 15/08/2017

Yüksek kesiminde (500metre ve üzeri) : 25/08/2017  tarihinde fındık hasatına başlayacak…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır