• DOLAR
  %0,42
 • EURO
  %0,79
 • ALTIN
  %0,55
 • BIST
  %-1,18
Ordu’da “Dünya Tütünsüzlük Günü” Etkinliği Yapıldı

Ordu’da “Dünya Tütünsüzlük Günü” Etkinliği Yapıldı

 31 Mayıs Dünya Tütünsüzlük Günü, Ordu Valiliği ile Yeşilay Cemiyeti Ordu Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikle kutlandı. Atatürk Kültür Merkezi(AKM)’nde yapıaln etkinliğe, Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, İl Sosyal Etüd ve Proje Müdürü Münevver Altıok, Yeşilay Cemiyeti Ordu Şube Başkanı Cengiz Keskin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 31 Mayıs Dünya Tütünsüzlük Günü münasebetiyle düzenlenen etkinliğin açılışında bir konuşma […]

 31 Mayıs Dünya Tütünsüzlük Günü, Ordu Valiliği ile Yeşilay Cemiyeti Ordu Şubesi’nin ortaklaşa düzenlediği etkinlikle kutlandı.
Atatürk Kültür Merkezi(AKM)’nde yapıaln etkinliğe, Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, İl Sosyal Etüd ve Proje Müdürü Münevver Altıok, Yeşilay Cemiyeti Ordu Şube Başkanı Cengiz Keskin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
31 Mayıs Dünya Tütünsüzlük Günü münasebetiyle düzenlenen etkinliğin açılışında bir konuşma yapan Vali Yardımcısı Ekrem Yaman, “İnsanın kötü alışkanlıklarının başında gelen “sigara ve alkol alışkanlıkları ilk sigaradan ve ilk kadehten başlar. Nitekim huy hâlini alan ruhî itiyatlar da böyledir. Yalancılık, ilk yalandan, dalkavukluk ilk etek öpmeden, iradesizlik ilk zaaftan başlar ve tekrarlandıkça bu hareketler otomatikleşir. Bir ülkede “Gençliğin hâli ne ise, milletin istikbâli de o olacaktır. İnsanlara boyun eğdirmenin yolu, akıllarını ve irâdelerini devreden çıkarmaktır. Günümüzün emperyalistleri insanı önce düşünemez hâle getiriyorlar, sonra da çâresiz bırakıyorlar. Düşünemeyen insanlar kendilerini yaşadıkları, yaptıkları her şeye mecbur hissediyorlar. Her şey olduğu gibi kabulleniliyor. Kendini aşamayan insanlar kimsenin esaretinden ve tahakkümünden kurtulamaz. İradesi sağlam olmayanların rengi sabit değildir. Gençler! Önce sıradan şahsiyetli bir fert olmayı, sonra da baş olmayı hak edin! İsteklerini aşamayanlar, hislerine gem vuramayanlar, izzeti, haysiyeti, hürriyeti asla yakalayamazlar. Zafer bayrağının ilk dikileceği yer insanın nefsi olmalıdır” dedi.
Konuşmanın ardından, Ordu Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi Göğüs hastalıkları Uzmanı Dr.Berna Botan Yıldırım, Medical Park Odu Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç.Dr.Ali Cemal Sağ tarafından tütün ürünlerinin insan sağlığına olan zararları konusunda sunumda bulunuldu.
Etkinlik, Türk Halk Müziği Sanatçısı Şener Gök’ün “Harap Etti Tütün Beni” eserini seslendirmesi ve “Yaşamayı Seç” adlı tiyatro oyununun sergilenmesi ile devam etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır