• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Ordu’da Çiftçilere Fide ve Sera Naylonu Dağıtıldı

Ordu’da Çiftçilere Fide ve Sera Naylonu Dağıtıldı

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından üreticilere sertifikalı domates ve salatalık fidesi ile sera naylonu dağıtımı yapıldı. Ordu ilinde sebze üreticiliğinin desteklenerek çiftçilere ek gelir kaynaklarının sağlanması amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi ile Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen “Sebze Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi” kapsamında, […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından üreticilere sertifikalı domates ve salatalık fidesi ile sera naylonu dağıtımı yapıldı.

Ordu ilinde sebze üreticiliğinin desteklenerek çiftçilere ek gelir kaynaklarının sağlanması amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi ile Ordu İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen “Sebze Yetiştiriciliğini Geliştirme Projesi” kapsamında, il genelinde 40.000 adet sertifikalı domates ve 20.000 adet sertifikalı salatalık fidesi ile 6.000 kg sera naylonu dağıtıldı.

Açıkta ve örtü altında sebze yetiştiriciliği yapan üreticilere dağıtılan sertifikalı, yüksek verimli ve hastalıklara dayanıklı fideler sayesinde birim alandan daha fazla ürün ve yüksek gelir elde edilerek il ekonomisine katkı sağlanması amaçlanıyor.

İki yıldır başarıyla uygulanan proje kapsamında, geçen sene çiftçilere 50.000 adet sertifikalı domates ve 20.000 adet sertifikalı salatalık fidesi ile 6.000 kg sera naylonu dağıtımı yapılmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır