Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ Projesi Başladı

Ordu’da ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ Projesi Başladı
  • EĞİTİM / GENEL
  • 05 Nisan 2018
  • Ordu’da ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ Projesi Başladı için yorumlar kapalı
  • 325 KEZ OKUNDU

Ordu Genç Memur-Sen’in organize ettiği, Ordu Eğitim-Bir-Sen’in sorumluluğunu üstlendiği ve il genelinde okullarda yürütülecek olan “Bir Bilenle Bilge Nesil’’ projesi başladı. Gençlerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, okuduğu kitabı analiz etme, kritiğini yapma ve kompozisyonunu yazma becerisi kazandırmaya yönelik bir proje.

Genç Memur-Sen Ordu il Başkanı Zühtü Yanık, ‘ilim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Gençlik’ düsturuyla bir aksiyon hareketine dönüşen Genç Memur-Sen’in ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesinin benimsemiş olduğu mücadele kültürünün bir tezahürü olduğunu söyledi.

Yanık, “ Bu proje sadece atanmış değil aynı zamanda adanmış öğretmenlerimizin öncülüğünde, ortaöğretim düzeyinde okumalar yaparak genelde insanlık tarihinin birikimini, özelde ise medeniyetimizin mirasını sahiplenecek erdemli bir toplumun inşasında öncü nesiller yetiştirilmesini sağlayacaktır. “Bir Bilenle Bilge Nesil “ projemizin 3 Temel ögesi vardır. Öğretmen, Öğrenci ve Kitaptır. Proje kapsamında her bir adanmış öğretmen 10 öğrenciden oluşan kitap okuma halkaları oluşturarak, gençlerimizin okuduğu kitabı birlikte analiz eder daha sonra kitapla alakalı kompozisyon yazar. Öğrencinin düşünce dünyasının geliştirilmesi amaçlanan bu projede öğrencinin kaleminin de geliştirmesi arzu edilmektedir” dedi.
Ayrıca Yanık, “Bizler adaleti, iyiliği, merhameti, bilgiyi, ilmi yaymakla görevliyiz. Bunun için milletimizle, gençlerimizle beraber olmalıyız. ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projemizle, ‘Mahzenler ziyan artık yiğidim, fecri sadık vaktidir uyan artık’ deme zamanıdır. Gençlere model ve örnek olacak, değer ve şahsiyetli bir duruş kazandıracak, fikir dünyasını, kalemini ve kelamını güçlendirecek, öğretmen ile öğrenci bağını kuvvetlendirecek “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesini hayata geçirdiklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: