Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da ‘Başımıza İcat Çıkar’ Yarışması Düzenleniyor

Ordu’da ‘Başımıza İcat Çıkar’ Yarışması Düzenleniyor
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT
  • 21 Aralık 2017
  • Ordu’da ‘Başımıza İcat Çıkar’ Yarışması Düzenleniyor için yorumlar kapalı
  • 411 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl ilk kez düzenlenen “Başımıza İcat Çıkar” adlı yenilikçi proje ve fikir yarışmasının ikincisi gerçekleştiriliyor. Dereceye giren proje sahiplerine çeşitli ödüllerin verileceği yarışma için başvurular başladı.

GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINI KEŞFETMEK İSTİYORUZ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, yetenekli öğrencilerin bilimsel araştırmalara yönlendirilmesi ve yenilikçi projeler üretmesi konusunda onları cesaretlendirmek istediklerini söyleyerek, “Ordu’muz bünyesinde yetenekli ve üretken insanları barındıran bir şehirdir. Yetenekli insanların fikirlerini ortaya çıkarabileceği bir mecra olan bu yarışmamız vesilesiyle ilimizde ilkokul, ortaokul, lise ve üniversitede eğitim gören kabiliyetli öğrencileri bilimsel araştırmalara yönlendirmek, yenilikçi projeler üretmeleri konusunda cesaretlendirmek ve onların “Geleceğin Bilim İnsanları” olarak yetişmesine katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

GEÇEN YIL 499 YENİLİKÇİ PROJE YARIŞTI

2017 yılında ilk defa düzenlenen yarışmaya yoğun bir katılım olduğuna dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “Geçen sene ilk defa düzenlediğimiz yarışmamıza 27 ilkokul, 81 ortaokul, 38 lise ve Ordu Üniversitesi olmak üzere toplam 147 okuldan 499 proje ile katılım sağlandı. Bu sene bu sayının daha fazla olacağını düşünüyor ve orijinal fikirleri olan tüm öğrencilerimizi bu yarışmaya katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

KİMLER KATILABİLİR

Ordu’da ilk kez bu kadar geniş kapsamlı olarak düzenlenen yarışmaya, il genelinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında öğrenime devam eden ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri katılabilecek.

DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLENDİRİLECEK

İlkokul ve ortaokul kategorilerinde birinci olanlara 1.000 TL, ikincilere 750 TL ve üçüncülere 500 TL; lise kategorisinde birinci olana 3.000 TL, ikinci olana 2.500 TL ve üçüncü olana 1.500 TL; üniversite kategorisinde birinci olana 4.000 TL, ikinci olana 3.000 TL ve üçüncü olana ise 2.000 TL para ödülü verilecek.

Ayrıca yarışmada teşvik ödülü olarak tablet bilgisayar hediye edilecek. İlkokul, ortaokul ve lise kategorisinde dereceye giren öğrencilere projelerinin hazırlanmasına katkı sağlayan danışman öğretmenler de ödüllendirilecek. Birinci olan yarışmacının danışman öğretmenine 1.000 TL, ikincinin 750 TL ve üçüncünün danışman öğretmenine de 500 TL ödül verilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ “16 MART 2018”

Yarışmaya başvurular elektronik ortamda yapılacak ve başvuru formları posta ile ya da elden teslim edilecektir. Yarışmaya katılacak projeler Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ordu Üniversitesi, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve sektör temsilcilerinden oluşan bir jüri tarafından değerlendirmeye tabi tutulacak. Yarışmacılar, projeleriyle ilgili jüri üyelerine 10 dakikalık sunum gerçekleştirecek.

“Başımıza İcat Çıkar” yenilikçilik yarışmasına yapılacak başvurular, 16 Mart 2018 Cuma günü sona erecek.

Yarışmaya katılmak isteyenler, Www.ordu.bel.tr/basimiza-icat-cikar internet adresinden yarışmayla ilgili daha detaylı bilgi alabilecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: