• DOLAR
  %0,09
 • EURO
  %0,16
 • ALTIN
  %-0,24
 • BIST
  %0,17
Ordu’da Artık Uçuşlar Ertelenmeyecek

Ordu’da Artık Uçuşlar Ertelenmeyecek

Ordu-Giresun Havalananında cihaz eksikliği nedeniyle özellikle sisli havalarda görülen sefer iptalleri için düğmeye basıldı. Ordu-Giresun Havalananında İptallere neden olan D-VOR cihazının yaklaşık 1 ay içerisinde devreye gireceği öğrenildi. Uçuşlarda yaygın olarak kullanılan ve bir radyo seyrüsefer yardımcısı olan VHF Omni-directional Radio Range (D-VOR) cihazının Ordu-Giresun Havalimanı’a alındığı bildirildi. Hava aracının yer istasyonuna göre hangi manyetik […]

Ordu-Giresun Havalananında cihaz eksikliği nedeniyle özellikle sisli havalarda görülen sefer iptalleri için düğmeye basıldı.
Ordu-Giresun Havalananında İptallere neden olan D-VOR cihazının yaklaşık 1 ay içerisinde devreye gireceği öğrenildi.

Uçuşlarda yaygın olarak kullanılan ve bir radyo seyrüsefer yardımcısı olan VHF Omni-directional Radio Range (D-VOR) cihazının Ordu-Giresun Havalimanı’a alındığı bildirildi. Hava aracının yer istasyonuna göre hangi manyetik radyal üzerinde olduğunu gösteren cihazın olmaması nedeniyle yaşanılan sefer iptalleri bu cihazla son bulacak. Cihazın platformunun kurulması için çalışmaların başladığı havalimanında yaklaşık 1 ay içerisinde cihazın devreye girmesi planlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır