Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu’da Ana Damarlara Neşter Atıldı

Ordu’da Ana Damarlara Neşter Atıldı
  • GENEL
  • 02 Mart 2017
  • Ordu’da Ana Damarlara Neşter Atıldı için yorumlar kapalı
  • 533 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi, Altınordu ilçesindeki yağmur suyu hatlarında yaptığı bakım, onarım ve temizlik çalışmalarıyla altyapının tıkanan damarlarını açıyor.

Daha önce Hamam Deresi, Zaferi Milli Mahallesi ve Yeni Mahalle’deki baksları temizleyerek uzun yıllar boyunca kangren hâline gelen altyapı sorunlarına kalıcı çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi, bu kez de Altınordu ilçesi Bucak Mahallesi Serdarzâde Mustafa Efendi Caddesi üzerinde bulunan yağmur suyu baksını temizlemeye başladı.

OLASI SU BASKINLARININ ÖNÜNE GEÇİLDİ

2000’li yıllarda inşa edilen, 1 m yüksekliği ve 1,5 m genişliğinde bulunan yağmur suyu hatlarında bugüne kadar herhangi bir genel temizliğin yapılmadığı belirtildi. Büyükşehir tarafından başlatılan çalışma kapsamında, içi %80 seviyesinde dolmuş olan kutu menfezlerin temizliğine devam edildiği, bundan sonra aşırı yağışların ve su baskınlarının meydana geldiği zamanlarda hattın doluluğundan dolayı tıkanma ve taşkınların yaşanmayacağı belirtildi.

20 KAMYON ATIK MALZEME ÇIKARILDI

OSKİ Genel Müdürlüğüne bağlı ekiplerin Bucak Mahallesi kapalı pazar yerinden başlayarak Serdarzâde Caddesi üzerinden Bülbül Deresi’ne kadar olan yağmur suyu hattındaki çalışması sonucunda 20 kamyon atık malzeme çıkarıldı. Zor şartlar altında çalışan ekipler, hatların tamamını temizleyip baksları yüzde yüz açık hâle getirdi. Böylece olası bir su baskını ve yaşanabilecek aşırı yağış neticesinde yeryüzünde biriken suların yer altındaki hatlar sayesinde rahatlıkla uzaklaştırılması sağlanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: