• DOLAR
  %1,65
 • EURO
  %2,94
 • ALTIN
  %2,26
 • BIST
  %0,51
Ordu Yollarıyla Model Olacak

Ordu Yollarıyla Model Olacak

2017 yılı yatırım programını hazırlayarak çalışmalarına hız kazandıran Ordu Büyükşehir Belediyesi, altyapısı biten güzergâhlarda temel ve alt temel çalışması yaparak yolları sıcak asfalta hazır hâle getiriyor. Başkan Enver Yılmaz, “Söz verdiğimiz gibi modern yollarıyla örnek alınacak bir Ordu inşa etmek için çalışıyoruz” dedi. ORDU YOLLARIYLA MODEL OLACAK Başkan Yılmaz Ordu’nun OSKİ, Aksa Doğal Gaz, Telekom […]

2017 yılı yatırım programını hazırlayarak çalışmalarına hız kazandıran Ordu Büyükşehir Belediyesi, altyapısı biten güzergâhlarda temel ve alt temel çalışması yaparak yolları sıcak asfalta hazır hâle getiriyor. Başkan Enver Yılmaz, “Söz verdiğimiz gibi modern yollarıyla örnek alınacak bir Ordu inşa etmek için çalışıyoruz” dedi.

ORDU YOLLARIYLA MODEL OLACAK

Başkan Yılmaz Ordu’nun OSKİ, Aksa Doğal Gaz, Telekom ve YEPAŞ gibi kurumların altyapı çalışmalarını tamamladığı noktalarında, ekiplerin temel ve alt temel çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek, ”Altyapısını geçtiğimiz yıl tamamladığımız yollarımızda havaların müsait olmasıyla birlikte çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. İnşallah 2017 yılında yapacağımız çalışmalarla birlikte yarım kalan bölgelere ve yatırım programına dâhil olan yeni noktaları sıcak asfalt konforuyla buluşturacağız. Yol çalışmalarımızın sona ermesiyle birlikte Ordu, yollarıyla model bir il olacak” şeklinde konuştu.

SAHİL YOLUNDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Toplam uzunluğu 4,5 km olan Bahçelievler Mahallesi Mehmetçik Bulvarı, Soya Caddesi ve İbrahim Fırtına Bulvarı’nda (sahil yolu) çalışmaların devam ettiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Sahil yolunun 1.100 m’sini sıcak asfalta kavuşturduk. Soya kavşağına kadar devam edecek projenin 400 m’lik kısmının da altyapısını tamamladık. Hafta sonu havaların uygun olması hâlinde buranın sıcak asfalt uygulamasını yapacağız. Genel proje kapsamındaki bisiklet ve koşu yolu ile kaldırım çalışmalarını da asfalt çalışmalarıyla birlikte koordineli yürütüyoruz. Çalışmalarımızı kısa sürede tamamlayarak eşsiz bir kıyı bandını halkımızın hizmetine açmış olacağız” diye konuştu.

ANA ARTERLER SICAK ASFALTA KAVUŞUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi, altyapı çalışmaları tamamlanan imarlı alanlarda da sıcak asfalt öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Karşıyaka Mahallesi Çelebioğlu Ertürk Caddesi’nde toplam uzunluğu 1.300 m olan yolda OSKİ, Aksa Doğal Gaz, Telekom ve YEPAŞ’ın çalışmalarını tamamlamasıyla birlikte kazı ve dolgu işlerini sürdüren ekipler, Bahçelievler Mahallesi 291. Sokak’ta da çalışma programını hummalı şekilde yürütüyor. İçme suyu hattı yenilenen 360 m uzunluğundaki parke yol, temel ve alt temel çalışmasının ardından sıcak asfalta kavuşturulacak.

SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediyesi, havaların müsait olmasıyla birlikte Altınordu ilçesinde Karşıyaka Mahallesi 1010. Sokak, Ataoğlu Caddesi ve Çelebioğlu Caddesi’nin yan yollarında bulunan 1023, 1037, 2064, 2065, 2067, 2068 No’lu Sokaklar, Karapınar Mahallesi 1159. Sokak, Şahincili Mahallesi 80. Yıl Cumhuriyet Caddesi, Şahincili Caddesi, Polatlı Şehitler Caddesi ve Cumhuriyet Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi ile AB Projesi kapsamında Bahçelievler Mahallesi Denizciler Caddesi, Yunus Emre Caddesi, Fatma Alkan Sokak, Adnan Kahveci Caddesi 1. kısım, Erol Ataşan Bulvarı 1.ve 2. kısım, Şakir Çoruh Sokak ile 274, 280, 291,292 ve 295. Sokaklar’da sıcak asfalt çalışması yapacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır