Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Valisi Yavuz, Öncelikle Gönüllere Girmeliyiz

Ordu Valisi Yavuz, Öncelikle Gönüllere Girmeliyiz
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 21 Şubat 2018
  • Ordu Valisi Yavuz, Öncelikle Gönüllere Girmeliyiz için yorumlar kapalı
  • 248 KEZ OKUNDU

Vali Seddar Yavuz, Gülyalı ilçesine gerçekleştirdiği ziyaret, inceleme ve temaslar kapsamında ilçe müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar ve din görevlileri ile düzenlenen toplantıda bir araya geldi.

Kamu görevlilerine, muhtarlara ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine bazı tavsiye ve telkinlerde bulunan Vali Seddar Yavuz, konuşmasında, gönüllere girmenin ve güzel ahlak sahibi olmanın önemine değindi.

“Gönüllere Girmelisiniz”

Kamu gücü kullanan herkesin, hizmet ettiği insanların gönlünü kazanması gerektiğini belirten Vali Yavuz, “Bu topraklarda hizmet etmek yetmez. Bu topraklarda gönüllere girmelisiniz. Merhum Neşet Ertaş’ın ‘gönülden gönüle gizli bir yol vardır’ diye bir eseri vardır. Siz, o gizli yolu bulacaksınız. Bulmazsanız eğer, hizmet etmeniz sizi bu toplumda değerli kılmaz. Bunu unutmayın. O yüzden takımdaşlığın en önemli özelliği budur. Siz değerli arkadaşlarımla bu şehri yönetiyoruz, bu şehre hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu şehrin mülki amiri sıfatıyla söylüyorum. Adınız ne olursa olsun, gücünüz ne olursa olsun, gönüllere girin. Gönüllere girmek hedefiniz olsun” dedi.

“Ahlakımızı Güzelleştirmeliyiz”

Konuşmasında, güzel ahlaka sahip olmanın önemine de değinen Vali Yavuz, “Bizim hedefimiz, küresel güç Türkiye’dir. Yani dünya üzerinde sözü dinlenen, sözü geçen bir Türkiye inşaa etmek istiyoruz. Neden inşaa etmek istiyoruz bunu? Çünkü biz aleme nizam vermek üzere yola çıkmış kutlu bir yolun yolcusuyuz. Bin yıldır tercihimiz bu. O yüzden bizim insanlığa söyleyebileceğimiz bir sözümüz var. Bu sözü söyleyebilmek için bu güce ve kudrete ihtiyacımız var. Hükmetmek, ezmek, işgal etmek için değil. Sadece fetih yapmak için değil. Hakkı, hukuku haykırmak, dünyadaki bu zulme, bu işkenceye, bu adaletsizliğe hayır demek için güce ihtiyacımız var. Bu gücü elde edebilmenin en önemli yolu da, gönüllere hitap etmektir. Çünkü biz, Selçuklu ve Osmanlı’yı gönüllere hitap ederek kurduk. Sadece sandığınız gibi gücümüzle, kudretimizle kurmadık. Bugün de bu bahsettiğimiz güce, sadece silah üreterek ulaşamayacağımızı bilin. İnsanların gönüllerini kazanarak ulaşacağız. Şimdi kendi çocuğunun gönlünü kazanamayan, kendi eşinin gönlünü kazanamayan, kendi komşusunun gönlünü kazanamayan bir toplum nasıl olur da dünyada başkalarının gönlünü kazanır ki. Her gün birbirinin kuyusunu kazan, her gün birbirine hakaret eden, her gün birbirinin açığını arayan, kumpas kuran bir toplum nasıl olur da bahsettiğimiz değerleri yakalayabilir ki. Önce bizim kendi ahlakımızı düzeltmemiz lazım. O yüzden önce bizim ahlakımızı güzelleştirmek gibi bir keyfiyetimiz, bir zorunluluğumuz var. Eğer ahlakımızı güzelleştirebilirsek, buradan bir çıkış yolu bulabiliriz. Şimdi bizim en büyük uğraşımız, ahlakımızı güzelleştirmek olmalı” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: