Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Valisi Yavuz, Esnaflar, Toplumun Işıldaklarıdır

Ordu Valisi Yavuz, Esnaflar, Toplumun Işıldaklarıdır
  • EKONOMİ / GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 30 Eylül 2017
  • Ordu Valisi Yavuz, Esnaflar, Toplumun Işıldaklarıdır için yorumlar kapalı
  • 362 KEZ OKUNDU
Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen tanışma ve dayanışma yemeğine katıldı.
TESK Otel’de gerçekleştirilen yemeğe Vali Seddar Yavuz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Ahmet Şenyurt, Birliğe bağlı Oda Başkanları, yöneticiler ve esnaflar katıldı.
Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından  düzenlenen tanışma ve dayanışma yemeğinde bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz, “Esnaflar, bu toplumun ışıldaklarıdır. Esnaf olmazsa, eşraf olmaz. Toplumun omurgasını oluşturan sizlersiniz. Bir şehirdeki kültürün, medeniyetin oluşması ve bunun sürdürülebilir olması, sizlerin varlığıyla doğru orantılıdır. Bu şehirde sizlerle birlikte elele, gönül gönüle çalışmak istiyoruz. Her zaman yanınızda olduğumuzu bir kere daha ifade etmek istiyorum” diye konuştu.
Ordu’nun geleceğinin çok parlak olduğunu dile getiren Vali Yavuz, “Eğer biz, bu şehrin vizyonuna odaklanırsak, hep beraber plan ve proje konuşursak, bu şehir 3 milyon turisti beş yıla kalmadan ağırlamaya başlar. 3 tane organize sanayi bölgesini süratle kurmalıyız. En geç bir yıl içerisinde buralarda fabrikaları yükseltmeliyiz. Aksi takdirde, Ordu göç vermeye devam eder. Nüfusun azalmaması için bizim sanayileşmemiz lazım. Turizm, tek başına buna çare olmaz. Bizim, çevreye uyumlu sanayiyi mutlaka belli bir seviyeye çıkarmamız gerekiyor. Onun için bizim 3 tane OSB’yi en kısa zamanda çözmemiz gerekiyor. Kamulaştırma bedelleri çok yüksek. Bunun getirdiği bir maliyet ve yük var. Bunu halletmeye çalışıyoruz. Bu OSB’ler esnafımızı direk etkileyecek bir gelişmedir. Hepsi bir birini etkileyen süreçlerdir. Yeni OSB’lerle ilgili şu anki çalışmamız oldukça iyi gidiyor. Önümüzdeki günlerde kamulaştırma işlemini büyük oranda tamamlamayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
Ordu’nun ulaşım konusunda çözülmesi gereken sorunları olduğunu ifade eden Vali Yavuz, “Ulaşım konusunda Ordu’nun çözmemiz gereken sıkıntıları var. Özellikle ilçe yollarını ve turistik yerlerin yollarını düzeltmemiz gerekiyor. Turizm yollarının yapımı için projelerimizi hazırladık ve 20 milyon TL ödenek bekliyoruz. Şu ana kadar da Valilik aracılığıyla yolların yapımı için 20 Milyon TL harcama yaptık. 2018 yılında, Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin yanında Valilik olarak aktif olarak yol yapmaya devam edeceğiz. Bu yolların bir kısmını bizatihi Valilik olarak biz yapacağız. Bir kısmını da Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri ile birlikte yapacağız. Dolayısıyla Ordu’da ulaşım ve altyapı sorunlarını en aza indirgemek istiyoruz” dedi.
“Bu şehrin vizyonunu oluşturmak üzere herkesin fikirlerine ihtiyacımız var” diyen Vali Yavuz, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bu şehri, istişare kültürüyle ve ortak akılla yöneteceğiz. Fikir ve görüşlerinizi bizlerle paylaşın. Valiliğimiz bünyesinde bir çalışma gurubu oluşturduk. Proje fikir ve önerilerini değerlendiriyoruz. Bu şehri hep beraber çalışarak çok daha iyi bir noktaya taşırız.”
Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetim kurulu üyesi Erdoğan Akyürek de programda yaptığı konuşmada, “Sayın Valimizin gerçek bir esnaf dostu olduğu, görev yaptığı bütün yerlerde teşkilatımıza  dostane davrandığını öğrenmiştik. Ordu Valiliği görevine başladıktan sonra bir araya geldiğimizde Sayın Valimizden çok güzel enerji ve ışık aldık. Bu da bizi esnafımız adına çok sevindirdi. Bizleri onurlandırdığı için kendilerine  teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: