Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Valisi Yavuz, Devlet Vatandaşına Tuzak Kurmaz

Ordu Valisi Yavuz, Devlet Vatandaşına Tuzak Kurmaz
  • GENEL / GÜNCEL / ORDU HABERLERİ
  • 17 Şubat 2018
  • Ordu Valisi Yavuz, Devlet Vatandaşına Tuzak Kurmaz için yorumlar kapalı
  • 324 KEZ OKUNDU

Ordu Valisi Yavuz, EDES ile ilgili olarak, “İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla Valilikte bir komisyon oluşturuldu. Bu komisyon marifetiyle geçmişte vatandaşlarımızın şikâyetine konu olan hususlar değerlendirildi.”dedi.

Vali Seddar Yavuz, Ünye’de yayın yapan bir Radyonun y “Haftanın Yorumu” programının konuğu oldu.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, çok tartışılan TEDES yerine uygulamaya konulacak olan EDES için çalışmaların tamamlandığını açıkladı. Vali Yavuz,” Bizim amacımız, vatandaşımıza ceza kesmek değil, yol güvenliğini ve trafik güvenliğini sağlamak. Nerde ceza yazılacağı, nasıl yazılacağı, hız limitlerinin ne olacağı, yol güzergâhı üzerinde görünebilecek halde olacak. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak bir sistemi entegre edecek çalışmamız tamamlandı”dedi.

Vali Yavuz, EDES ile ilgili olarak şöyle devam etti;

“İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla Valilikte bir komisyon oluşturuldu. Bu komisyon marifetiyle geçmişte vatandaşlarımızın şikâyetine konu olan hususlar değerlendirildi. Anlık hız konusu tamamıyla gündemden çıkarıldı. Vatandaşlarımızın güvenle seyahat edebilecekleri ama diğer taraftan da onların güvenliklerini tehdit edecek unsurları ortadan kaldıran ya da bir nevi vatandaşların şikayetine konu olabilecek anlık hız artışlarını tamamen tolere eden yeni bir sistemi entegre etmiş bulunuyoruz. Bununla ilgili olarak Valilik komisyon çalışmasını tamamladı. İçişleri Bakanlığımızın da uygun görüşü alındı. Daha sonra Büyükşehir Belediyemiz bununla ilgili olumlu bir karar aldı. Bundan sonraki süreç, artık devreye sokulması noktasındayız. Son hazırlıklar, teknik çalışmalar devam ediyor. Alanda yeni kameraların oluşturulması, uyarı levhalarının takılması gibi hususlar teknik bir takım kontroller söz konusu. Şunu açıkça söyleyeyim, Devlet tuzak kurmaz. Şu anda Türkiye’deki trafik kontrolleri vatandaşa tuzak kurabilecek şekilde uygulanmıyor. Dolayısıyla bizim amacımız, vatandaşımıza ceza kesmek değil, yol güvenliğini ve trafik güvenliğini sağlamak. Nerde ceza yazılacağı, nasıl yazılacağı, hız limitlerinin ne olacağı, yol güzergâhı üzerinde görünebilecek halde olacak. Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak bir sistemi entegre edecek çalışmamız tamamlandı. Valilik olarak biz yapacağımızı yaptık. Dolayısıyla şu anda sistemin teknik kısmı ile ilgili işaretlemeler, yazılımlar ve yazılımın kalibrasyonu gibi çalışmalar devam ediyor”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: