Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Valiliğinden Dolandırıcılık Uyarısı

Ordu Valiliğinden Dolandırıcılık Uyarısı
  • GENEL / ORDU HABERLERİ
  • 05 Ekim 2017
  • Ordu Valiliğinden Dolandırıcılık Uyarısı için yorumlar kapalı
  • 246 KEZ OKUNDU

Ordu Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama ile Valilik adı kullanılarak yapılmak istenen dolandırıcılık suçuna karşı vatandaşlar uyarıldı.

Ordu valiliğinden yapılan açıklama:”Valiliğimize intikal eden şifahi şikayet ve duyumlara göre; bazı şahısların işadamlarımızı telefonla arayıp, Valimiz Sayın Seddar YAVUZ’un veya Özel Kalem Müdürünün adını kullanarak, “Sayın Valimizin himayelerinde ihtiyaç sahibi şehit aileleri ve engelli vatandaşlarımız için yardım topluyoruz. Sizler de şehit ailelerine ve engelli vatandaşlarımıza yardımcı olur musunuz?” diyerek, bağış talep ettikleri öğrenilmiştir.

Valiliğimizce yapılacak sosyal amaçlı organizasyonlar için işadamlarımızdan yapılabilecek yardım talebi, mutlak süratle yüzyüze görüşme yapılmak suretiyle yapılabilmektedir. Bu sebeple, telefon açılmak suretiyle işadamlarımız ve vatandaşlarımızdan yardım talebinde bulunan kişilere itibar edilmemelidir.

Sayın Valimizin adını kullanmak ve şehit ailelerimizi ve engelli vatandaşlarımızı istismar etmek suretiyle kendilerinden yardım veya bağış talebinde bulunulan işadamlarımızın veya vatandaşlarımızın, mağduriyet yaşamamaları için dikkatli olmaları gerekmektedir.

Tereddüt yaşanması halinde ise, Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğünün 223 52 52 numaralı telefonundan durumu teyit etmeleri, bu teyidi yapmadan da asla bir hesaba para yatırmamaları, gerekirse durumu güvenlik birimlerine bildirmeleri, dolandırıcılık olayı ile karşı karşıya kalmamaları açısından önem arz etmektedir.

Kamuoyunun dikkatine ve bilgisine saygıyla duyurulur”.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: