Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Üniversitesinde Mezuniyet Töreni Yapıldı

Ordu Üniversitesinde Mezuniyet Töreni Yapıldı
  • EĞİTİM / GENEL
  • 06 Haziran 2018
  • Ordu Üniversitesinde Mezuniyet Töreni Yapıldı için yorumlar kapalı
  • 674 KEZ OKUNDU

Ordu Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu 2017-2018 eğitim öğretim dönemi mezuniyet töreni gerçekleştirildi.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tevfik Noyan ve Prof. Dr. Fikri Balta, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Eren, akademisyenler, öğrenciler, mezun olan öğrencilerin aileleri ve davetliler katıldı.

Mezun olan öğrenciler adına konuşma yapan Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu birincisi Arzu Soydan, “ Okulumuzda geçirdiğimiz iki seneye baktığımızda zamanın çok hızlı geçtiğini, bazen güzel bazen zorlu anılarımızın olduğunu görüyoruz. Mezun olduk ve gidiyoruz. Bugün hayatlarımızda bir sayfayı kapatıp yepyeni bir sayfa açıyoruz. Bir yandan zorlu sınavların, projelerin ve sabahlayıp yetiştirilmesi gereken ödevlerin bitmiş olmasının verdiği hafifliğin yanında, diğer yandan da ayrılıyor olmanın verdiği üzüntü içerisindeyim. Topluma ve insanlığa faydalı bireyler olarak yetişmemizi sağlayan, bizlere çizdikleri her çizgi, söyledikleri her kelime ve anlattıkları her konu için emek veren siz değerli hocalarımıza ve tabii ki her zaman yanımızda olan ve desteklerini bizlerden esirgemeyen ailelerimize özveri ve emekleri için teşekkür ederiz. Bugün burada özgür bireyler olarak kendi ayaklarımızın üzerinde durabilmemizdeki en büyük katkı onlarındır. Bu duygu ve düşüncelerle arkadaşlarımın mezuniyet coşkusunu paylaşıyor, mezun olan tüm arkadaşlarıma mesleki hayatlarında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Eren, “Bugün Meslek Yüksekokulumuzda öğrenimlerini tamamlayan öğrencilerimizin mezuniyet sevincini paylaşmak ve onları hayatlarının yeni bir dönemine uğurlamak için buradayız. Kıymetli öğrencilerimizi, öğrencilerimizin bu aşamaya gelmesinde emeği geçen fedakâr ailelerini ve yakınlarını, Meslek Yüksekokulumuzun değerli akademik ve idari personelini tebrik ediyorum. Meslek yüksekokulumuzdaki öğreniminiz bugün burada son buldu. Fakat öğrenme, hayat boyunca devam eder. Öğrenmeye ne kadar meraklı ve gayretli olursanız, o kadar ilerlersiniz. Mesleğinizdeki gelişmeleri yakından takip etmeli ve kendinizi sürekli yenilemelisiniz. İş hayatınızda girişken, çalışkan, dürüst ve güvenilir olmalısınız. Her bakımdan örnek insanlar olmaya çalışınız. Bunlar olduğu sürece başarı sizinle olur ve bu sayede ailelerimizin ve milletimizin beklentilerini en güzel şekilde karşılayabilirsiniz. Burada sözlerime son verirken hepinizi sevgi ile selamlıyor; hayatınızda sevdiklerinizle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Meslek Yüksekokullarının eğitim ve öğretime genel yaklaşımı, mesleki eğitimin modern dünyada bir toplumun kalkınması için en önemli ve kapsamlı eğitim hamlesi olduğu gerçeğini başta öğrenciler olmak üzere bütün toplumsal paydaşlara anlatmak ve eğitim süreci içerisinde gerçekleştirdiği uygulamalı çalışmalarla teorik bilgiyi pratiğe dönüştürmektir. Avrupa ülkelerinin gençler arasındaki işsizlik oranını azaltabilmelerinde gençlerin yaşam kalitesini artırma ve geleceğe güvenle bakmalarını sağlayabilmelerindeki en önemli faktör şüphesiz mesleki eğitime yaptıkları uzun vadeli yatırımlar; bilim, teknoloji ve sanayi ile iş gücünü harmanlayan vizyoner yaklaşımlardır. Biz de Ordu Üniversitesi olarak daha özelde bütün meslek yüksekokullarımızda öğrencilerimizi bu bilinçle yetiştirmeye çalışmaktayız. Bu nedenle öğrencilerimizi reel sektörle, iş dünyası ile iç içe tutmakta; reel sektörün bilgi, daha da önemlisi tecrübe birikimini aktarması noktasında önemli çalışmalar yürütmekteyiz. İki yıl önce bizlere emanet edilen gençlerimizin bilimsel veriler ışığında sadece ülkemizin ve bölgemizin değil bütün dünyanın

değişen ve dönüşen dengelerine karşı bilgili, duyarlı ve donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için bilimsel çalışmalarımızı eksiksiz şekilde gerçekleştirdik. Sevgili Öğrencilerimiz, bu süreçte farklı programlarda sektörün istediği kalifiye elemanı yetiştirmek adına ciddi bir eğitimden geçtiniz. Bütün temennimiz sizlerin okuldaki başarılarınızı iş hayatına atıldığınızda da göstermenizdir. Hangi kurumda olursanız olun, hangi işte çalışırsanız çalışın, bulunduğunuz yerde en iyisi olun. Bizler, sizlerden bilgi birikiminizi yeni değerlerle, yeni kazanımlarla yoğurup yeniden üretime dönüştürmenizi istiyoruz. Gelişen dünyada sınırları kaldırın, yabancı dilinizi geliştirin. İş arayan bireyler olmayın, girişimci yönünüzü ön plana çıkararak kendi işinizi kurun. Bu anlamda ülkemizin kaynakları sürekli olarak artıyor, siz de bu kaynaklardan yararlanın. Bu önemli gün vesilesiyle hepinizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların Meslek Yüksekokullarından derece ile mezun olan öğrencilere plaket verildi. Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu birincisi Arzu Soydan’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fikri Balta okul ikincisi Damlanur Aktaş’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan okul üçüncüsü Kübra Temel’e başarı ödüllerini verdi. Tören, kendi bölümlerinde dereceye giren öğrencilere anı belgesinin verilmesi, mezuniyet kütüğüne plaket çakılması ve mezuniyet keplerinin atılmasının ardından sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: