Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesinin Gurur Tablosu

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesinin Gurur Tablosu
  • EĞİTİM / GENEL
  • 21 Şubat 2018
  • Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesinin Gurur Tablosu için yorumlar kapalı
  • 297 KEZ OKUNDU

Kurulduğu yıldan itibaren fiziki ve akademik gelişimini her geçen dönem bir üst seviyeye taşıyan Üniversitemizin, 2016-2017 döneminde mezun olan Tıp Fakültesi öğrencileri Tıpta Uzmanlık Sınavında yüzde 37 oranında başarı sağladı.

Tıp alanında uluslararası kabul gören hekim ve akademisyenler yetiştiren; ülkemizin ve dünyanın sağlık sorunlarına çağdaş ve uygulanabilir çözümler üretmeye çalışan; eğitim çalışmaları, araştırmaları ve sağlık hizmetleriyle bulunduğumuz bölge ve ülkemizde söz sahibi olmayı başarmış bir kurum olmayı amaç edinen Üniversitemiz Tıp Fakültesinin geçtiğimiz eğitim öğretim döneminde ilk mezunları vermişti. Öğretim yılı sonunda 33 doktor ile mezun olan öğrencilerin 12’si yüzde 37’lik başarı ile Tıpta Uzmanlık Sınavı’nı kazandı.

Elde edilen yüzde 37’lik başarının Üniversitemiz ve Fakültemiz açısından bir gurur tablosu olduğunu belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tevfik Noyan bu haklı gururda emeği bulunan akademisyenleri, Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanarak insan sağlığına ve yaşamına dokunan kutsal bir mesleğin gelecekteki temsilcileri olan doktor öğrencilerini başarılarından dolayı tebrik ettiğini ifade etti.

Konuyla ilgili olarak Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Ordu Üniversitesi olarak kurulduğumuz yıldan itibaren bilgiye hâkim, değişimi takip eden, güncel bilgiye sahip, inovasyon yeteneğini geliştirmiş akademisyenlerimizle ulusal ve uluslararası alanda bilimsel faaliyetler yürütmekteyiz. Dünya toplumlarının ‘bilgi toplumuna’ dönüştüğü bir süreçte bu değişme ayak uydurmak ve eğitim modelimizi meydana gelecek değişim sürecine göre şekillendirmek birer bilim merkezi olan, nitelikli insan yetiştiren üniversiteler için elzem bir husustur. Ordu Üniversitesinin bu hızlı gelişim ve değişim sürecindeki asıl hedefi ise bilgiye dayalı sistemlerle donatılmış bir toplumu geliştirmenin mücadelesini vermektir. Bu kapsamda yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde 2016-2017 eğitim ve öğretim yılında Tıp Fakültemizden ilk mezunlarımızı vermiştik. Mezun olan öğrencilerimizin kısa zaman içerisinde alanlarıyla ilgili sınavda gösterdikleri başarı bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir. Çünkü bizler Üniversitemiz mezunlarını; değişimin anahtarı, gelişmenin itici gücü, her alanda gelişmiş, istikrar içinde büyüyen, güçlü, demokratik ve müreffeh Türkiye’nin mimarları olarak görmekteyiz. Bu vesile bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: