Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Ulusal 4. Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor

Ordu Ulusal 4. Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor
  • GENEL / KÜLTÜR SANAT / SİYASET
  • 20 Ekim 2017
  • Ordu Ulusal 4. Kitap Fuarı Kapılarını Açıyor için yorumlar kapalı
  • 466 KEZ OKUNDU

Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan Ordu Ulusal 4.Kitap Fuarı 21 Ekim Cumartesi günü kapılarını açıyor.

Sosyal projeler alanında çalışmalar yürüten Altınordu Belediyesi bu alanda daha önceki yıllarda başlattığı, kitapseverlerin yazarlarla buluştuğu Ordu Ulusal Kitap Fuarı’nın 4’üncüsünü hayata geçiriyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, Ordu Valiliği Koordinasyonu’nda Altınordu Belediyesi tarafından hazırlanan Ordu Ulusal 4.Kitap Fuarı 21 Ekim Cumartesi Tayfun Gürsoy Parkı’nda Kültür ve Turizm Bakanı Ordu Milletvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un katılımı ile saat 14.00’te kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor. 154 yayınevinin bulunacağı fuarda 72 yazar okuyucuları ile buluşacak. Fuarda ayrıca Türkiye’nin önemli yazarlarının katılacağı söyleşilerde yer alacak.

Hazırlıkların tamamlandığı fuar alanında açılış öncesi 15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Başkanı ve Burdur Milletvekili Reşat Petek tarafından “İhanet ve Direniş” adlı konferans düzenlendi. Gerçekleşen konferansa Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, Ordu Jandarma Alay Komutanı Tolunay Başer, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Ordu İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, daire müdürleri, birim amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Konferansa katılan protokol üyeleri konuşmalar öncesi stant açan yayınevlerini gezerek kolaylıklar dilediler.

BAŞKAN TEKİNTAŞ: “KİTAP FUARI’NDA GEÇEN YILIN 3 KATI DAHA FAZLA YAYINEVİ YER ALACAK”

15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Başkanı ve Burdur Milletvekili Reşat Petek tarafından gerçekleştirilen “İhanet ve Direniş” adlı konferans öncesi bir konuşma yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, 21 Ekim Cumartesi günü açılışı gerçekleştirilecek olan Ordu Ulusal 4.Kitap Fuarı hakkında bilgiler verdi. Çok kapsamlı bir fuar için hazırlıkların tamamlandığını ve kitapseverlerin çok memnun kalacağının altını çizen Başkan Tekintaş, “Bilgisiz bir toplum olmaz. Cehalet toplumu olmayacağız. Hem bilgi hem teknoloji hem de değişim ve dönüşüm olacak ki ülkemiz geleceğine daha güvenle bakabilsin ve dünyada ki vereceği mücadeleyi en iyi şekilde geleceğe taşımaya devam etsin. Bu yıl 4’üncüsünü düzenlediğimiz Ordu Ulusal Kitap Fuarı’nda geçen yıla göre farklılıklar oluştu. Hem alan hem de mekan konusunda daha kullanışlı bir alanda gerçekleşmesini sağladık. Geçen yıl 36 bin ziyaretçi sayısına ulaşmıştık, inşallah bu yıl çok daha üzerine çıkacağız. Kitap ulaşmak internet vasıtası ile kolay olabilir ancak kitaba dokunmak ancak bu tür fuarlarla gerçekleştirilebilir. Bu yıl toplam 72 standımız olacak ve bu stantlarda 154 yayınevi yer alacak. Bu sayılarla geçtiğimiz yılın 3 katı yayınevine ulaşmış olacağız. 2 bin 500 metrekarelik alanda düzenlediğimiz fuarda kitapseverler yazarlar ile buluşurken çok sayıda da söyleşi gerçekleşecek” dedi.

PETEK: “DARBELERİN İYİSİ KÖTÜSÜ OLMAZ DARBE DARBEDİR”

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş’ın konuşmasının ardından 15 Temmuz Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Başkanı ve Burdur Milletvekili Reşat Petek tarafından “İhanet ve Direniş” adlı konferans gerçekleştirildi. Düzenlenen konferansta konuşan Petek, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve geçmiş yıllarda yaşanan darbelerle ilgili bilgiler verdi. Konuşmasında darbelerin her türlüsünün kötü olduğunun altını çizen Petek, “Darbenin iyisi veya kötüsü olmayacağı gibi hiyerarşi içinde emir komuta yapılanıyla, bir grup hainin silahlı kuvvetler arasında çıkıp yapması ile hiçbir fark yoktur. Darbe darbedir ve bu aziz millet darbelerden çok çekti, onun için biz ister hiyerarşi içinde ister bir gurup çetenin yapmış olduğu darbe girişimi olsun hepsini şiddetle lanetliyoruz ve bir daha darbe olmaması için 15 Temmuz’da nasıl sabahlara kadar direndiysek bundan sonra da mücadele kararlığı içerisinde olduğumuzu bütün Türkiye’ye ve bütün dünyaya haykırıyoruz. Türkiye’deki bütün darbeler ve darbe girişimleri dış kaynaklıdır, çünkü idaresi dışardadır. 27 Mayıs’ı da, 12 Eylül’ü de, 12 Mart’ı da, 28 Şubat Postmodern darbesi ve en son 15 Temmuz darbesi de bir ihanetin dışa vuran görüntüleridir” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: