• DOLAR
  %1,65
 • EURO
  %2,94
 • ALTIN
  %2,26
 • BIST
  %0,51
Ordu Tarihinde Bir İlk!

Ordu Tarihinde Bir İlk!

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Altınordu ilçesinin altyapı sorununu çözmek için başlattığı çalışmalarda, bir ilke daha imza attı. Altınordu ilçesinde iki mahallenin yağmur suyu hattının yetersizliği ve su baskınlarına neden olması üzerine çalışma başlatan OSKİ Genel Müdürlüğü, mahallelerdeki altyapı sorununu tamamen ortadan kaldırmak için dev bir projeyi daha hayata geçiriyor. Çalışmalar […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Altınordu ilçesinin altyapı sorununu çözmek için başlattığı çalışmalarda, bir ilke daha imza attı.
Altınordu ilçesinde iki mahallenin yağmur suyu hattının yetersizliği ve su baskınlarına neden olması üzerine çalışma başlatan OSKİ Genel Müdürlüğü, mahallelerdeki altyapı sorununu tamamen ortadan kaldırmak için dev bir projeyi daha hayata geçiriyor. Çalışmalar kapsamında Ordu’nun tarihinde ilk kez 5’e 2 büyüklüğünde prefabrik kutu menfezler (Baks) kullanılmaya başlandı. Toplam 1200 metre uzunluğundaki proje tamamlandığında, Karapınar ve Karşıyaka Mahalleleri ile Kentpark Mevkii’nde yaşanan su baskınlarının önüne geçilecek.
BAŞKAN YILMAZ: ALTYAPIDA SEFERBERLİK İLAN ETTİK
Altınordu’da devam eden altyapı çalışmaları kapsamında 54 km içme suyu ve kanalizasyon hattı döşendiğini söyleyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “1930’lu yıllardan bu yana 18 bin nüfusa göre inşa edilen, aradan geçen yıllar içerisinde geçici onarım ve eklemelerle günümüze kadar getirilen ancak artan nüfus yoğunluğu nedeniyle ihtiyaca cevap veremez hale gelen Altınordu ilçemizin altyapısı artık ihtiyaca cevap veremiyordu. Özellikle ana kollektör hatlarının yetersizliği nedeniyle altyapıda büyük sorunlar ortaya çıkıyordu. Bu konuda adeta seferberlik ilan ederek çalışmaları başlattık.” diye konuştu.
MAHALLELERİMİZ VE SİTELER ARTIK SULAR ALTINDA KALMAYACAK
Atatürk Bulvarı Mersan Kavşağı üzerinde başlatılan dev çalışmayla iki mahalle ve bir çok sitenin artık sular altında kalmaktan kurtulacağını belirten Başkan Yılmaz, “Sadece Organize Sanayi Bölgesinin ihtiyacını karşılayan Karapınar Mahallesinin iç kısımlarındaki kollektör hattının (1200 UPVC) yetersiz kalması sebebiyle özellikle Ateş Palmiye, Gürsoy Taşbahçe, Ak Kent, Bulvar Kent 1. Etap, Sistem Kent, Işık Kent, Elif Kent ve Zinde Kent Siteleri yoğun yağışlarda sular altında kalıyordu. Yeterli yağmursuyu hatlarının bulunmaması sebebiyle adı geçen bölgelerdeki hatların yenilenmesi ve toplam 1200 metre prefabrik kutu menfez(Baks) ile alternatif yağmursuyu hattı yapılması için çalışma başlattık. Yapımı devam yağmursuyu hattı ile Karapınar Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kentpark Mevkii ve Adı Geçen sitelerimiz artık su baskınlarına mağruz kalmayacak” şeklinde konuştu.
Öte yandan, Ordu’ nun nüfus yoğunluğu açısından en kalabalık yerleşim yerlerinden biri olan Altınordu ilçesinde, 2016 yılı Mayıs aylarında başlanan alt yapı yatırım inşaatı, şehrin muhtelif noktalarında hızlı bir şekilde devam ediyor. Özellikle araç ve yaya trafiğinin yoğun seyrettiği bölgelerde yoğunlaşan çalışmalar titizlikle sürdürülürken kazı ve imalatların 2017 yılı sonunda bitirilmesi hedefleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır