Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Spor İl Müdürü Genç Koşuyor

Ordu Spor İl Müdürü Genç Koşuyor
  • GENEL / SPOR
  • 15 Aralık 2017
  • Ordu Spor İl Müdürü Genç Koşuyor için yorumlar kapalı
  • 323 KEZ OKUNDU
Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm branşında alt yapı atağı başlattı.
Türkiye Atletizm Federasyonundan görevli olarak gelen Eğitmen Necati Çeteci ve Ümit Sükat dört gün boyunca Ordu ve ilçelerinin Atletizm alanları İle ilgili incelemelerde bulundu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Ordu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa GençAtletizm Federasyonumuzdan ilimizde yapılacak atletizm faaliyetlerin daha iyi ortamlarda yapılıp altyapı çalışmalarının artırılması için destek istedik. Federasyonumuzda bizlere destek olması için alanında uzman iki eğitmeni ilimize görevlendirdi. Hocalarımızla birlikte ilimiz tesislerinde ve koşu parkuru olabilecek alanlarda incelemelerde bulunduk. Ayrıca hocalarımız atletizm yapılan ilçelerimizdeki antrenör ve sporcularımızı ziyaret edip çalışmalarla ilgili istişarede bulundular.
-Köy Kent Projesi alanında Türkiye Şampiyonası
Çavdar köyü Köy Kent projesinin olduğu alanda yapılan incelemeler sonucunda hocalarımız kros branşında Türkiye Şampiyonasının yapılabileceği konusunda bizlere müjde verdiler.
“Türkiye’de ilk kez merhum Başbakan Bülent Ecevit’in ‘Hayalim’ dediği ‘Köy-Kent Projesi’ Ordu’nun Mesudiye İlçesinde, merkezi Çavdar Köyü olmak üzere Esatlı, Türkköyü, Kışlacık, Çardaklı, Yuvalı, Dayılı, Göçbeyi ve Ilışar köylerinde uygulandı. 2000 yılındaki proje kapsamında Çavdar Köyü’ne Köy Kent Spor Sahası yapılmıştı”
Mesudiye Çavdar köyünde yapılan 80 dönümlük spor sahasında yapılacak Türkiye Kros Şampiyonası tarihi öykü barındıran yarışlardan biri olacak.
– Ulugöl Tabiat Parkında ödüllü Ulusal koşu
Ordu Gölköy ilçesinde bulunan Ulugöl Tabiat Parkında yapılacak ödüllü Yol koşusunun parkurunu da inceleyen heyet yarışmanın Federasyon Faaliyet programına alınabileceğini, muhteşem bir doğa içinde yapılacak yarışların büyük ilgi çekeceği noktasında görüş bildirdi. İnşallah 2018 yılında Ulugöl Tabiat Parkı Koşusu Ulusala taşınacak dedi.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: