Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, 500 Değil 365 Günde Bitecek

Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, 500 Değil 365 Günde Bitecek
  • EKONOMİ / GENEL / SİYASET
  • 27 Ekim 2017
  • Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, 500 Değil 365 Günde Bitecek için yorumlar kapalı
  • 400 KEZ OKUNDU

Fatsa Çevre Yolu Projesinin her aşamasını adım adım takip eden Ordu Milletvekili Ergün Taşcı, Karadeniz’in mega projelerinden olan Fatsa Çevreyolu için etüt ve projelendirme ihalesini alan firmanın genel müdürü ve yetkilileri ile makamında görüştü. İhale şartnamesinde 500 gün olarak belirlenen iş bitirme süresinin çok fazla olduğunu, projelendirme çalışmalarını bir an önce bitirerek diğer aşamalara geçmek istediklerini firma yetkililerine anlatan Taşcı, işin 500 gün değil 365 günde bitirilmesi yönünde söz aldı.

Fatsa Çevreyolu etüt ve projelendirme ihalesi daha önce bir kere iptal edilmiş ve bazı olumsuz algılar ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine biz de Karayolları Genel Müdürümüz ile hemen bir durum değerlendirmesi yapmış ve yeni ihale sürecini biran önce başlatmıştık. Yapılan ikinci ihaleyi, bu alanda kendini kanıtlamış ve başarılı işlere imza atmış olan OPTİM firması almış ve 17 Ağustos 2017 tarihi itibarıyla da işe başlamıştı.’ şeklinde konuşan Ergün Taşcı, ‘Bugün projelendirme ihalesini alan firmanın yetkilileri ile bir araya gelerek bir durum değerlendirmesi yaptık. İşin normal seyrinde devam ettiği bilgisini veren firma yetkilisi arkadaşlarımıza, bu işin normal bir seyirde değil, mümkün olan en yüksek hızda bitirilmesi gerektiğini söyledik. Tabi onlar da bazı çekincelerinden bahsetti. Bunun üzerine biz de onlara işin kamu ayağındaki tüm aksamaları bertaraf edeceğimizin sözünü verdik. Çok faydalı ve sonuca dönük bir istişare toplantısı oldu. İhale sözleşmesinde 500 günde bitirilmesi öngörülen bu işi tüm paydaşlarımızla uyum içerisinde çalışarak inşallah 365 günde bitireceğiz. Bunun yanında, paydaşlar arasındaki koordinasyonu sağlayacak ve sürekli sahada bulunacak bir yetkilinin eksikliğini hissediyorduk, firma yetkililerimizle bu konuda da mutabakata vardık. İş bitimi olarak 2018 Ağustos ayı hedefini gerçekleştirirsek bu büyük projenin tamamlanmasında önemli bir merhaleyi inşallah geçmiş olacağız’ dedi.

5312 metrelik çok uzun bir tünelin yer alacağı ve toplamda 21.5 km’lik bir güzergahın inşa edileceği bu büyük projede 5 tünel, 6 köprü ve 5 kavşağın yer alacağını belirten milletvekili Taşcı, Artık Karadeniz sahil şeridinde yeni bir mega proje yükseliyor. Bölge insanımız ve bizim için çok gurur verici bir iş olan bu proje, bölgemizin sosyal hayatından ekonomik ve ticari hayatına kadar birçok alanda önemli katkılar sağlayacak. Mesaimizin bir kısmını bu projenin hayata geçmesi için ayırmış durumdayız. Hamdolsun bugündü, yarındı derken hasretle beklenen bu işte etüt ve projelendirme ihalesi yapıldı ve çalışmalar başladı. Bundan sonra işin daha hızlı neticelendirilmesi ve herhangi aksamaya sebebiyet vermemesi için tüm imkanlarımızı seferber ederek millete hizmet yolunda, insanımızın refahı içindurmaksızın çalışacağız. Rabbim hayırla neticelendirsin inşallah.’ ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: