• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Ordu İnternet Gazetecileri Derneğinden Vali Yavuz’a Ziyaret

Ordu İnternet Gazetecileri Derneğinden Vali Yavuz’a Ziyaret

Ordu Valisi Seddar Yavuz yerel basının önemine değindiği açıklamasında “Yerel haberler bir arşiv niteliğindedir. Bizden sonra nesillerimize bırakabileceğimiz en önemli mirastır” diye konuştu. Ordu İnternet Gazetecileri Derneği yönetimi ve üyeleri Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etti. Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı, İletişim ve Medya Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Bahtiyar KAHVECİ, Yönetim Kurulu Üyeleri Şahin SEVİNÇ, […]

Ordu Valisi Seddar Yavuz yerel basının önemine değindiği açıklamasında “Yerel haberler bir arşiv niteliğindedir. Bizden sonra nesillerimize bırakabileceğimiz en önemli mirastır” diye konuştu.

Ordu İnternet Gazetecileri Derneği yönetimi ve üyeleri Vali Seddar Yavuz’u makamında ziyaret etti. Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı, İletişim ve Medya Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Bahtiyar KAHVECİ, Yönetim Kurulu Üyeleri Şahin SEVİNÇ, Sefer KOVAN,  Dernek Üyeleri Tamer GÖNÜL, Zeki GÖL, Selim ÖLMEZ,   ve Turgut DAĞDEVİREN’in de katıldığı ziyarette Ordu konuşuldu.

İnternet Medyası Hukuksal Bir Yapıya Kavuşmalı

Ordu İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Bahtiyar KAHVECİ yaptığı açıklamada, internet gazeteciliğinin sorunlarına değinerek hukuksal yapıya kavuşması gerektiğini söyledi. KAHVECİ, “Elbette ki internet gazeteciliği yeni bir mecra. Dolayısıyla kanunda yerini bulmuş, oturmuş bir sektör değil. Sorunları var, bu sorunları da kısmet olursa başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin yetkilileri olmak üzere bir çözüme kavuşturacaklardır. Bununla ilgili bizim federasyon olarak kanun taslağı çalışmamız olmuştu. TBMM alt komisyonuna gitti ancak bir türlü gündeme gelmedi. Kısa sürede gündeme gelir ve hukuksal bir yapıya kavuşur diye ümit ediyorum. Günümüz artık gündemi televizyonlardan çok cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarla takibe doğru gitmekte. Bu nedenle internet medyasına da önemli görevler düşmekte. Biz elimizden geldiğince tarafsız ve doğru haberleri okuyucularımıza ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu manada bizim de eksiklerimiz, hatalarımız ya da doğru bilgiye ulaşmada sıkıntılarımız olabiliyor. Bunları da kimseyi mağdur etmeden telafi yoluna gitmeye gayret ediyoruz. Önceliğimiz bu hataya düşmeme çabasındayız. Sizinle de güzel çalışmalar yapacağımızı ümit ediyoruz. Ordu ve Ordulular adına birlikte çalışmak dileğiyle yeniden hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

Yerel Haberler Bir Arşiv Niteliğindedir.

Ordu Valisi Seddar Yavuz yerel basının önemine değindiği açıklamasında “Ordu özelinde doğru haberlerin Türkiye ve Dünya’da doğru tanıtılması adına son dönemde de özellikle internet medyasının gelişmesi ve artık gazetelerden çok insanların cep telefonunda sörf yaptıkları dönemi yaşıyoruz. Sizlerin görevinin de farkındayız. Sizlerle birlikte bu şehrin menfaatleri için el birliğiyle çalışacağımızı ifade etmek istiyorum. Şahsen benim Türkiye’de tanınmam, yapmış olduğum özgün projelerin tanıtılması konusunda medyanın çok önemli rolü olmuştur. Çünkü Türkiye’de birçok ödül aldım. Bu önemli ve prestijli ödüllerin alınmasında medyanın çok büyük desteğini açıkçası gördüm. O yüzden göreve başladığımda meslek hayatım boyunca bizlerle çalışan tüm basın ve medya organlarına teşekkür etmiştim ve huzurunuzda bir kez daha bu teşekkürü yinelemek istiyorum. İletişim çağının en önemli özelliklerinden bir tanesi de doğru ve tarafsız haberlerin kamuoyuna ulaşmasıdır. Dünya’daki bu tekelleşme ve küreselleşmeyle birlikte haberlerin daha çok küresel güçlerin gözleriyle görüldüğü bir süreçten geçiyoruz. Bu yüzden yerel haberlerin kıymeti çok daha önemli. Yerel haberler bir arşiv niteliğindedir. Bizden sonra nesillerimize bırakabileceğimiz en önemli mirastır. Bu internet medyası içinde geçerlidir. İnternete düşmüş olumlu ya da olumsuz bir haberi silme ihtimali yok. Çünkü anında hızlı yayılıyor ve bir yerden silseniz bile başka yerden silme şansınız yok. O yüzden haberlerin kişi hak ve hürriyetlerine, şerefine dokunmadan gerçekçi bir dil ile yazılması fevkalade önemli. Bunun hukuki bir alt yapısının mutlaka olması gerekir. Eğer bunun alt yapısı olmazsa yetkin olmayan bir alan haline dönüşür. Bu da kul hakkı, kamu hakkı dediğimiz kavramların da zedelenmesi neticesini de doğurabiliyor. Bu nedenle bu alanda da doğru ve düzgün bir düzenlemenin yapılmasının çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ortak kaygımız Ordu. Mutlu, huzurlu bir Ordu’yu hep birlikte inşa edeceğimizi ümit ediyorum” dedi.

Ziyaret hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır