Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu İmam Hatip Okulları Platformu istişare toplantısı yapıldı.

Ordu İmam Hatip Okulları Platformu istişare toplantısı yapıldı.
  • EĞİTİM / GENEL
  • 30 Eylül 2017
  • Ordu İmam Hatip Okulları Platformu istişare toplantısı yapıldı. için yorumlar kapalı
  • 374 KEZ OKUNDU

Ordu İmam Hatip Okulları Platformu Eylül ayı istişare toplantısı yapıldı.

Ordu Kültür Sanat Merkezi(OKSM)’nde gerçekleştirilen istişare toplantısına, Vali Seddar Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet, İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Şaban Karataş, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, ilçe milli eğitim müdürleri, okul aile birliği başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İstişare toplantısında bir konuşma yapan Vali Sadder Yavuz, kendi medeniyetiyle barışık insanlar yetiştirmenin önemine değinerek, “Donanımlı olmalıyız. Kendimizi iyi yetiştirmeliyiz, geliştirmeliyiz ve böylelikle zihinsel işgalden kurtulmalıyız. Biz, toprak işgalini çözdük. Ama 15 yıldır zihinsel işgali çözmek için uğraşıyoruz. Vahyi esas alan, aklı kullanan ve medeniyet tasavvuru olan bir gençlik yetiştirmeliyiz. Aklını kiraya veren nesillerden, bu topluma hayır gelmeyeceğini hepimiz anlamalıyız. Eğer Türkiye küresel güç olacaksa, dünyada söz sahibi bir ülke olacaksa, ancak ve ancak aklını kullanabilen insanlar yetiştirmek mecburiyetindedir” dedi.

Türkiye Gençlik Vakfı(TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan da toplantıda bir konuşma yaparak, “Bu tür toplantılarla, sivil toplum kuruluşu olarak, halkın taleplerini, şehrin yöneticilerine doğrudan iletiyoruz. Bizim yapmaya çalıştığımız şey, örnek bir sivil toplum dayanışmasıdır. Eğitim sahasında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları olarak bir araya geliyoruz, düzenli toplantılar yapıyoruz. Bizim uğraşımız, imam hatiplere olan talebin karşılanması ve mevcut imam hatiplerdeki kaliteyi artırmak” diye konuştu.

“Gençliğimizin, değerleriyle birlikte geleceğe yürümesini amaçlıyoruz” diyen Bilal Erdoğan, “Biz, gençlerimizin dünyayı bilerek yetişmesini istiyoruz. Son yıllarda teknolojide, savunma sanayinde çok büyük atılımlar yapan bir ülkeyiz. Gençlerimizin, bu iddiayı daha yükseklere taşımasını ve bu ülkenin bağımsızlığına, dünyada güçlenmesine katkı sağlamasını istiyoruz. Bu sebeple, gençlere bağımsızlık şuurunu yüklememiz lazım. Gençlerimiz, değerlerinden koparılmasın. Gençlerimiz, geçmişinden, tarihinden koparılmasın istiyoruz” şeklinde konuştu.

Ordu İmam Hatip Okulları Platformu Başkanı Mehmet Ali Aydın da toplnatıda yaptığı konuşmada, “Ülkemizin en önemli sorunlarından birisi, iyi insan yetiştirememektir. Her şeyin en güzelini yapsanız dahi, kaliteli ve nitelikli insan yetiştiremediğiniz takdirde, onları insanlık yararına kullanmanız mümkün değildir. Ülkemizin en fazla kaynak ayırdığı alan eğitim olduğu halde bugün en sıkıntılı olduğumuz alan da yine eğitimdir. Bu nedenle kaliteli insan yetiştirmek için elbirliği ile seferberlik ilan etmenin zamanıdır. Çocuklarınızı ne kadar iyi yetiştirseniz, geleceğe o kadar güvenle bakarsınız” dedi.

Toplantının sonunda, Vali Seddar Yavuz tarafından TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ile TÜGVA Genel Başkanı İsmail Emanet’e birer hediye verildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: