• DOLAR
  %-0,54
 • EURO
  %0,46
 • ALTIN
  %0,70
 • BIST
  %-0,05
Ordu-Giresun Havalimanı Uçuş Sahasını Genişletti

Ordu-Giresun Havalimanı Uçuş Sahasını Genişletti

Sunexpress Hava Yolları, 1 Mart tarihinden itibaren Ordu-Giresun Havalimanı ile Almanya’nın 3 noktası arasında karşılıklı direkt uçuşların başlayacağını duyurdu. YENİ UÇUŞLAR DUSSELDORF, FRANKFURT VE STUTTGART’A Samsun Çarşamba Havalimanının tadilat nedeniyle geçici olarak kapanacak olması üzerine Sunexpres Havayolları, Ordu-Giresun Havalimanından Almanya’ya uçak seferleri düzenleme kararı aldı. Sunexpress, 1 Mart’tan itibaren Ordu-Giresun Havalimanı ile Dusseldorf, Frankfurt ve […]

Sunexpress Hava Yolları, 1 Mart tarihinden itibaren Ordu-Giresun Havalimanı ile Almanya’nın 3 noktası arasında karşılıklı direkt uçuşların başlayacağını duyurdu.

YENİ UÇUŞLAR DUSSELDORF, FRANKFURT VE STUTTGART’A

Samsun Çarşamba Havalimanının tadilat nedeniyle geçici olarak kapanacak olması üzerine Sunexpres Havayolları, Ordu-Giresun Havalimanından Almanya’ya uçak seferleri düzenleme kararı aldı. Sunexpress, 1 Mart’tan itibaren Ordu-Giresun Havalimanı ile Dusseldorf, Frankfurt ve Stuttgart arasında karşılıklı direkt sefer düzenleyecek.

UÇUŞLAR 1 MART’TA BAŞLIYOR

Tamamı Türk mühendislerinin eseri olan, dünyanın üçüncü ve Türkiye’nin ilk denize dolgu Ordu-Giresun Havalimanının bir gurur tablosu olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “1 milyon yolcu kapasitesine ulaşan Havalimanımız bölgemizin kaderini değiştirdi. Ordu-Giresun Havalimanı ile Mart ayında Almanya’nın 3 noktası arasında direk uçuşlar başlıyor. Bu gelişmede, Samsun Çarşamba Havalimanının Mart ayında tadilata girmesi de etkili bir faktör. Düzenlenecek seferlerle ilgili tüm hazırlıklarımızı yaptık. Havalimanımız, Mart’ta Almanya ile başlayacak karşılıklı uçuşlarla birlikte gurbetle sıla özlemini giderme noktasında köprü görevi üstleneceği gibi, Ordu’nun ivmesini daha da yukarılara taşıyacaktır. Ordu-Giresun Havalimanı, altyapı itibarıyla yaşanacak yoğunluğa hazır” dedi.

Yapılacak seferler ise şu şekilde:

1 Mart’ta başlayacak Frankfurt uçuşlarında; Frankfurt’tan 14.15’te kalkacak uçak, Ordu-Giresun Havalimanından 19.45’te geri dönüş yapacak. Yine 1 Mart’ta başlayacak Dusseldorf seferlerinde ise Dusseldorf’tan 21.10’da kalkacak uçak, 04.05’te Ordu-Giresun Havalimanından geri dönüş yapacak. Son olarak 4 Mayıs’ta başlayacak Stuttgart uçuşlarında; Stutgart’tan 14.00’te kalkacak uçak, Ordu-Giresun Havalimanından 19.25’te geri dönecek. Ordu-Giresun Havalimanı ile Almanya’nın üç noktası arasındaki karşılıklı seferler haftanın bir günü yapılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır