• DOLAR
  %0,64
 • EURO
  %0,11
 • ALTIN
  %0,40
 • BIST
  %-0,75
Ordu FK Yeni Orduspor Olarak Değiştirdi

Ordu FK Yeni Orduspor Olarak Değiştirdi

Bölgesel Amatör Lig’den 3. Lig’e yükselen Güzelorduspor, önce adını Ordu Futbol Kulübü olarak değiştirdi. Ancak BAL’a düşen Orduspor adını yaşatmak için taraftardan gelen isteği kırmayan yönetim, kulübün ismini Yeni Orduspor olarak değiştirdi. TFF yeni ismi tescil etti. TFF 3. Lig ekiplerinden Ordu Futbol Kulübünün adı, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından “Yeni Orduspor Kulübü” olarak tescil edildi. […]

Bölgesel Amatör Lig’den 3. Lig’e yükselen Güzelorduspor, önce adını Ordu Futbol Kulübü olarak değiştirdi. Ancak BAL’a düşen Orduspor adını yaşatmak için taraftardan gelen isteği kırmayan yönetim, kulübün ismini Yeni Orduspor olarak değiştirdi. TFF yeni ismi tescil etti.
TFF 3. Lig ekiplerinden Ordu Futbol Kulübünün adı, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından “Yeni Orduspor Kulübü” olarak tescil edildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, “3. Lig’de mücadele edecek Yeni Orduspor Kulübümüzle nice mor beyaz başarılara imza atacağız. İlimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Ligi’ni (BAL) şampiyon olarak tamamlayan Güzelorduspor Kulübü, 3. Lig’e çıkmasının ardından, Ordu Futbol Kulübü adını almıştı. 5 yıl önce TFF Süper Lig’de mücadele ederken, yaklaşık 105 milyon TL’lik borçla Bölgesel Amatör Lig’e düşen Orduspor’un adını yaşatmak için Türkiye Futbol Federasyonu ile yapılan görüşmeler olumlu sonuçlandı. Türkiye Futbol Federasyonu, 6 Temmuz’da gönderdiği resmi yazıyla Ordu Futbol Kulübünün adının “Yeni Orduspor Kulübü” olarak tescil edildiğini duyurdu. Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinde de kulübün adını Yeni Orduspor Kulübü olarak değiştirdi.
Desteklerinden dolayı Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’e teşekkür eden Başkan Enver Yılmaz, Yeni Orduspor’la bir efsaneyi yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi. Başkan Yılmaz, “Orduspor’un kamuoyuna duyurduğu 105 milyon TL’lik borcun kontrol edilebilir, sürdürülebilir ya da eritilebilir olduğuna dair şehrimizde bir kanaat yoktur. Dolayısıyla bizim bu borç yükü ile mevcut takımı alıp sürdürülebilir hâle getirme imkânımız da bulunmamaktaydı. Bu nedenle BAL Ligi’ne, 3. Lig’e ve ardından 2. Lig’e sıfır borçla bir takım çıkarma hedefinde olmalıydık. Geçtiğimiz sezon 3. Lig’e çıkan ve borcu olmayan takımımızın adını Yeni Orduspor Kulübü olarak tescil ettirdik. İsim değişikliği başvurumuz, bir ay önce yaptığımız bir çalışmaydı ancak resmiyet kazanmadan kamuoyuna açıklamada bulunmadık. Desteklerinden dolayı TFF Başkanımız Yıldırım Demirören’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Yeni Orduspor’un tüm Orduluların takımı olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, “Kulübümüzün adını, Büyükşehir Belediyespor olarak tescil ettirebilirdik. İlimizde tüm Orduluları kucaklayan, birlikte sevinip beraber üzüleceğimiz, mor beyazlı Yeni Orduspor’umuzla özlenen günlerimize dönmek istiyoruz. Ordu halkına armağanımız olan yeni kulübümüzle nice mor beyaz şampiyonluklara imza atacağız” şeklinde konuştu.
Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, ” Ordu FK Kulübü Federasyonumuz, kayıtlarındaki unvanının “Yeni Orduspor Kulübü Derneği”, renginin mor, beyaz ve siyah ve logosunun yeni logo ile değiştirilmesini talep etmiştir. Dosya evrakın incelenmesi neticesinde, TFF Kulüp tescil talimatında belirtilen evrakların Federasyonumuza iletildiği görülmüş ve Güzelordu Spor Kulübü Derneğinin bundan sonra Federasyonumuz kayıtlarında “Yeni Orduspor Kulübü Derneği” olarak kulüp renklerinin mor, beyaz ve siyah ve aşağıdaki yeni logonun kulüp logosu olarak değiştirilmesine Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulunun 05.07.2017 tarih ve 56 sayılı toplantısında karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır