• DOLAR
  %0,22
 • EURO
  %0,23
 • ALTIN
  %-0,12
 • BIST
  %0,17
Ordu Çevre Yolu’nun İkinci Etabı İhaleye Çıkıyor

Ordu Çevre Yolu’nun İkinci Etabı İhaleye Çıkıyor

Başkan Enver Yılmaz, yapımına yaklaşık 4 yıl önce başlanılan Ordu Çevre Yolu Projesi’ne ilişkin, “Çevre yolunun birinci etabının 2017 yılının ilk yarısında hizmete girmesi bekleniyor. İkinci etap için ise ihale çalışmaları başladı. 1 milyar 100 milyon TL’lik bu dev proje tamamlandığında, Ordu trafiği nefes alacak ve 1 saatlik şehir geçişi 10 dakikaya düşecek” dedi. 21 […]

Başkan Enver Yılmaz, yapımına yaklaşık 4 yıl önce başlanılan Ordu Çevre Yolu Projesi’ne ilişkin, “Çevre yolunun birinci etabının 2017 yılının ilk yarısında hizmete girmesi bekleniyor. İkinci etap için ise ihale çalışmaları başladı. 1 milyar 100 milyon TL’lik bu dev proje tamamlandığında, Ordu trafiği nefes alacak ve 1 saatlik şehir geçişi 10 dakikaya düşecek” dedi.
21 KM’LİK YOLDA ÇİFT YÖNLÜ 19 KM’LİK TÜNEL BULUNUYOR
Ordu’da yapımına 4 yıl önce başlanılan çevre yolunun birinci etabının 2017’nin ilk yarısında açılması hedefleniyor. Ordu Çevre Yolu’nun tamamlanmasıyla birlikte yaklaşık 1 saat süren şehir geçişi 10 dakikaya düşecek. Karadeniz’in sarp ve geçit vermeyen dağlarında gidiş ve gelişi olan toplam uzunluğu 19 km’lik tüneller, 3 adet viyadük, 2 alt geçit ve 3 adet köprülü kavşakla geçilecek çevre yolu tamamlandığında, yıllık 30 milyon TL’lik yakıt tasarrufu sağlanacak.
Başkan Yılmaz’ı makamında ziyaret eden Karayolları Bölge Müdürü Kenan Keskin ve Ordu Çevre Yolu Proje Müdürü Naci Asilkazancı, çevre yoluyla ilgili bilgi verdi. Toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Enver Yılmaz, tamamlanma aşamasına gelen çevre yolunun birinci etabının bitirilmesinin ardından, ikinci etabının da kısa sürede ihaleye çıkacağının müjdesini verdi.
İLK ETABIN YÜZDE 90’I TAMAMLANDI
Şehir trafiğine nefes aldıracak Ordu Çevre Yolu’nda çalışmaların hızlı bir şekilde devam etmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Başkan Yılmaz, “Toplam uzunluğu 21.4 km olan Ordu Çevre Yolu’nun 10.7 km’lik ilk etabının yüzde 90’lık bölümü tamamlandı. Toplam uzunluğu 19 km olan ve 6 tünelle geçilecek proje tamamlandığında, yıllık 30 milyon TL kadar ülke ekonomisine yakıt tasarrufu sağlayacak. Yaz aylarında Altınordu şehir merkezinden geçen transit yoldan günde 100 bin araç geçiş yapıyor ve artık araçlar yollara sığmıyor. Ordu Çevre yolu, bu anlamda olmazsa olmazımız” diye konuştu.
HAVALİMANININ 4 KATI MALİYETİNDE
Ordu Çevre Yolu’nun tamamının 1 milyar 200 milyon TL’ye mal olacağını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Dünyanın 3., Avrupa ve Türkiye’nin ilk denize dolgu havalimanının 4 katı maliyetindeki bu dev proje için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, hükümetimize ve emeği geçen herkese ne kadar teşekkür etsek azdır” şeklinde konuştu.
ORDU İLİ GENELİNDEKİ ÇALIŞMALAR MASAYA YATIRILDI
Karayolları Bölge Müdürü Kerim Keskin’le Ordu ili genelinde devam eden yatırımlarla ilgili de istişarede bulunduklarını söyleyen Başkan Yılmaz, “Bahar aylarıyla birlikte sorunlu alanların tamamlanması konusunda mutabakata vardık. Kabadüz-Çambaşı yolunun ikinci etabı olan 37 km’lik sorunlu kısımdaki çalışmaların hızlandırılmasını istedik. Ayrıca Ordu-Gölköy yolu, İslamdağ-Korgan ve diğer karayolları yatırımlarıyla ilgili istişarelerde bulunduk. İnşallah Ordu ilimizde, Büyükşehir Belediyemizin ve Karayollarının yaptığı çalışmalarla birlikte yolla ilgili hiçbir sıkıntı kalmayacak” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır