• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Ordu Çamaş Kanyonu İlgi Bekliyor

Ordu Çamaş Kanyonu İlgi Bekliyor

Ordu İlinden gözde uğrak yerlerin bir olmaya aday Çamaş Kanyonu ilgi bekliyor. Çamaş ilçesi sınırları içinde yer alan ve yaklaşık 4 kilometre uzunluğa sahip bir doğa harikası olan kanyon ne yazık ki gerek ulaşım açısından gerekse çevre düzenlemesi açısından insanın içini acıtıyor. Kanyona ulaşımı sağlayan yol maalesef hala köy yolu olma özelliğine dahi sahip değil. […]

Ordu İlinden gözde uğrak yerlerin bir olmaya aday Çamaş Kanyonu ilgi bekliyor.
Çamaş ilçesi sınırları içinde yer alan ve yaklaşık 4 kilometre uzunluğa sahip bir doğa harikası olan kanyon ne yazık ki gerek ulaşım açısından gerekse çevre düzenlemesi açısından insanın içini acıtıyor.
Kanyona ulaşımı sağlayan yol maalesef hala köy yolu olma özelliğine dahi sahip değil. Kendi araçlarınızla gitmeye kalksanız çamur ve çukurlardan nerdeyse kanyona ulaşmanız mümkün değil. Ulaştığınızı düşünün aracınızı park edebileceğiniz bir alan mevcut değil.
Aracınızdan indikten sonra kanyona doğru yürüyeceksiniz ama yolunuz çamur ve çoraktan geçilmez halde. Kanyonun etrafında şöyle yaya bir gezinti yapacaksınız ne yazık ki doğru dürüst bir patika yol bile olmaması düşündürücü.
Konu ile ilgili konuşan bir vatandaş şöyle dedi:” Mersin ilimizden bir otobüs dolu meraklı kanyonu görmeye geliyor. Otobüsün yolun müsait olmaması nedeniyle oraya ulaşamaması ve ilgilenecek kimse bulunmadığı içinde geriye dönmek zorunda kalıyorlar.
Hem ilimize turist gelsin istiyoruz hem de bu konuda hiçbir şey yapmıyoruz. Amacımız kimseyi suçlamak değil sadece buraya ilgililerin dikkatini çekmek. Hedef bir milyon turist olacaksa onları buraya çekecek çalışmalarında yapılması gerekir.
Sayın Valimizin iyi niyetli çabalarına biz Ordulular olarak gereken desteği vermediğimizde bu iş nasıl olacak. Yerel yöneticilerimizin de bu işe duyarlı olmaları ve bu gibi bizi ülkemiz ve dünyaya tanıtacak doğal ve kültürel güzellikleri en iyi şekilde pazarlamalıyız.
Yetkililerden isteğimiz Çamaş Kanyonu ve benzeri yerlerin çağdaş normlara göre düzenlenmesi, yerli ve yabancı ziyaretçilere memnun olacakları bir ortamın hazırlanmasıdır.
Yoksa hayallerimizle baş başa kalır ve bacasız sanayi denilen turizm pastasından istediğimiz payı almamız bir başka bahara kalır”.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır