Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Büyükşehri Yönetecek Komisyonlar Belirlendi

Ordu Büyükşehri Yönetecek Komisyonlar Belirlendi
  • GENEL / ORDU HABERLERİ / SİYASET
  • 12 Nisan 2017
  • Ordu Büyükşehri Yönetecek Komisyonlar Belirlendi için yorumlar kapalı
  • 269 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Nisan ayı olağan toplantısını bugün yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz Başkanlığında toplanan Mecliste yeni çalışma döneminde görev alacak Encümen ve Komisyonları oylamalar sonrasında belirlenirken, Büyükşehir Belediyesinin 2016 yılına ait faaliyet raporu da oy çokluğu ile kabul edildi. 

MECLİS ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİ

Başkan Enver Yılmaz gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce Meclis Üyelerini yürütülen çalışmalarla ilgili bilgilendirdi. Görüntüler eşliğinde yaptığı bilgilendirmede Başkan Yılmaz Altınordu ilçesinde toplam 4,5 km uzunluğundaki Sahil Soya yolu altyapı ve asfalt çalışması, Mersan kaşağı, Soya kavşağı ve Otogar mevkiinde yapılan yağmur suyu hatları, Karşıyaka Mahallesi Spor Kompleksi, Gençlik ve Spor Bakanlığının katkıları ile Yoğunoluk, Alankent ve Gürgentepe’ye spor tesisi yapılması, Rıhtım sahil düzenleme projesi, Şehir Stadyumu Projesi, kısa bir süre önce yapılan Muhtarlar Toplantısı, Ünye Doğalgaz Dağıtım Töreni ve Fatsa Cumhuriyet Meydanı Projesi hakkında Meclis üyelerine bilgi verdi. 

2016 YILI FAALİYET RAPORU OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

Ordu Büyükşehir Belediyesinin 2016 yılı Denetim Komisyonu Raporunun Meclisin bilgisine sunulmasının ardından İhtisas Komisyonundan gelen raporlar ve dairelerinden gelen teklifleri görüşen Büyükşehir Belediye Meclisi, 2016 yılına ait faaliyet raporunu da görüşerek oy çokluğuyla raporu kabul etti. 

ENCÜMEN VE KOMİSYONLAR BELİRLENDİ

Encümen Üyesi ve Meclis bünyesinde kurulması gereken komisyonların da seçildiği Ordu Büyükşehir Belediye Meclisinde oylamalar sonrasında komisyonlar şu şekilde oluştu;

ENCÜMEN ÜYELERİ

  1. Mustafa BAŞARSLAN
  2. Akif ATLI
  3. Haşim BURSALIOĞLU
  4. Vakıf GÜLEY
  5. Hüseyin TAVLI

İMAR VE BAYINDIRLIK KOMİSYONU

  1. Ahmet CORUH
  2. Ertan BAKIR
  3. Reşit EROL
  4. Salih ÇELEBİ
  5. Aydın GÜNDOĞDU

ÇEVRE VE SAĞLIK KOMİSYONU

  1. Yaşar YILMAZ
  2. Yaşar SEZGÜL
  3. Hüseyin KOCAKOÇ
  4. Yücel KOCA
  5. Hüseyin KORKMAZ

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU

  1. Fahrettin BOĞ
  2. Hüseyin TAVLI
  3. Mehmet ER
  4. Kahraman YALÇIN
  5. İsmet ÇELİK

EĞİTİM, KÜLTÜR, GENÇLİK VE SPOR KOMİSYONU

  1. M. Nevzat TELCİOĞLU
  2. Hasan KARAMUSTAFAOĞLU
  3. Yusuf YALÇUVA
  4. Musa SARIDİKEN
  5. Ruhan ÇAYKARA

ULAŞIM KOMİSYONU

  1. Süleyman GÜNAL
  2. Kadir ÇELENK
  3. İsa KARAYİĞİT
  4. Hamza KARAR
  5. Kemal KAHRAMAN

KADIN – ERKEK FIRSAT EŞİTLİĞİ KOMİSYONU

  1. Ruhan ÇAYKARA

2- Rabia GÖZPINAR

  1. M. Nevzat TELCİOĞLU
  2. İsa SEZEN
  3. Ulaş KEFELİ

HUKUK KOMİSYONU

  1. Rabia GÖZPINAR
  2. Selim ALTAŞ
  3. Hüseyin TAVLI
  4. Süleyman GÜNAL
  5. Hüseyin KORKMAZ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: