• DOLAR
  %-0,35
 • EURO
  %0,77
 • ALTIN
  %1,23
 • BIST
  %-0,05
Ordu Büyükşehirin Yol Seferberliği Sürüyor

Ordu Büyükşehirin Yol Seferberliği Sürüyor

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ikinci ili Ordu’da, Büyükşehir Belediyesinin hummalı çalışmaları devam ediyor. Ekipler, 201 noktada onarım ve altyapı çalışmaları ile sıcak asfalt dökümü gerçekleştiriyor. Ordu Büyükşehir Belediyesinin ilçelerdeki yol yatırımlarına hız verdiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Ekiplerimiz, 201 noktada evladiyelik çalışmalar sürdürüyor. Önce yolun altyapısı ve onarımını tamamlıyor, ardından sıcak asfalt uygulaması […]

Türkiye’nin kırsal yol ağı en uzun ikinci ili Ordu’da, Büyükşehir Belediyesinin hummalı çalışmaları devam ediyor. Ekipler, 201 noktada onarım ve altyapı çalışmaları ile sıcak asfalt dökümü gerçekleştiriyor.
Ordu Büyükşehir Belediyesinin ilçelerdeki yol yatırımlarına hız verdiğini söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “Ekiplerimiz, 201 noktada evladiyelik çalışmalar sürdürüyor. Önce yolun altyapısı ve onarımını tamamlıyor, ardından sıcak asfalt uygulaması gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de kırsal yol ağı en uzun ikinci il Ordu’da yol inşa etmek zannedildiği kadar kolay değil. Büyükşehir olarak, zoru başararak Ferhat gibi dağları deliyor ve vatandaşlarımızın hizmetine yeni yollar açıyoruz. 2017 yılı sonunda Ordu’muz, yolları ve diğer yatırımlarıyla birlikte parmakla gösterilecek bir il olacak” dedi.
ULAŞIM BU YOLLAR İLE DAHA HIZLI VE KONFORLU OLACAK
Ordu Büyükşehir Belediyesinin son günlerde sürdürdüğü yol çalışmalarının bazıları ise şöyle:
                                                           AKKUŞ
Meyvalı-Ceyhanlı-Külekçili-Niksar Bağlantısı: Toplam uzunluğu 4 km olan yolun 1,20 km’lik kısmında onarım (yol genişletme) çalışmaları tamamlandı, kalan kısımlarda ise çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor. İki aracın yan yana geçmekte zorlandığı bu yol genişlediğinde, ulaşım rahatlayacak ve özellikle kış aylarında karla mücadelenin daha hızlı olması sağlanacak.
Akkuş-Akpınar-Çaybaşı-İlküvez Bağlantısı: Toplam uzunluğu 15 km olan yol kısa zamanda sathi kaplama asfaltla buluşacak. Altyapısı hazırlanan yol tamamlandığında Akpınar, Yeşilköy, Haliluşağı, Salman ve Seferli Mahallesi ile Göksu, Kapılı ve İlküvez Mahallesi’ne vatandaşlar daha hızlı ve konforlu şekilde ulaşacak.
Salman Mahallesi-Samsun İl Sınırı Bağlantısı: Toplam uzunluğu 4,3 km olan güzergâhın 2 km’lik kısmında beton yol yapım çalışmaları tamamlandı. Kalan kısımlarda ise çalışmalar devam ediyor. Tüm bu çalışmaların ardından, yayla yolları birbirine bağlanacak ve Kabadüz’den başlayıp yaylalara, oradan da Samsun ilçesine hızlı ve konforlu ulaşım sağlanacak.
Kuşçulu-Ortabölme-Alan-Seferli Bağlantısı: Toplam uzunluğu 7 km olan güzergâhta yol genişletme çalışmaları tamamlanmak üzere olup Kuşçulu, Ortabölme, Alan ve Seferli Mahallesi’ne hızlı ve konforlu bir şekilde ulaşılması hedefleniyor.
Salman Merkez Mahalle Yolu: Toplam uzunluğu 1,4 km olan yolda altyapı çalışmaları tamamlanmış olup, kısa zaman içerisinde yolda sıcak asfalt çalışmasına başlanacak. Bu yolla birlikte Salman, Ambargürgen, Gürgenliyatak ve Çökek yollarına daha hızlı ve konforlu ulaşım sağlanacak.
                                                       MESUDİYE
Dayılı-Göçbey Bağlantısı: Toplam uzunluğu 7 km olan yolda sıcak asfalt çalışmalarının 2017 yılında tamamlanması planlanıyor. Alt temel serim çalışmalarının devam ettiği yol güzergâhının 5 km’lik kısmında çalışmalar tamamlanmış olup, kalan 2 km’de ise çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
Alan-Üçyol-Karabayır Bağlantısı: Toplam uzunluğu 5 km olan yol güzergâhında geçtiğimiz yıl sıcak asfalt çalışması tamamlanmış olup sıcak asfaltla buluşan yol, V kanallarıyla koruma altına alınıyor.
Pınarlı Mahallesi: 2 km’lik yol güzergâhında yol genişletme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 500 metrelik kısımda ise çalışmalar tamamlandı.
Derebaşı-Mahmudiye-Birebir-Abdili-Bağlantısı: Toplam uzunluğu 14 km olan yol güzergâhında başlatılan genişletme çalışmalarının tamamlanmasının ardından, yolda sathi asfalt kaplama çalışması yapılacak.
                                                      KUMRU
Ergentürk-Ballık-Yeşilkent Bağlantısı: Toplam uzunluğu 2 km olan yol güzergâhında sathi asfalt kaplama öncesi sürdürülen altyapı çalışmalarının ardından, asfalt dökümüne başlanılacak. Bu yolla birlikte Kumru’dan Ünye’ye ulaşım hızlı ve kolay hâle gelecek.
Fatih Mahallesi-Konaklı Bağlantısı: Toplam uzunluğu 6 km olan yol güzergâhının 3,8 km’lik kısmında tamamlanan yol genişletme çalışmalarının ardından, Kumru-Korgan karayolundan Tokat Niksar güzergâhına daha hızlı ulaşım sağlanacak.
                                                     ÇAYBAŞI
Çaybaşı-İkizce Bağlantısı: Uzunluğu 6,5 km olan yolun 600 metrelik kısmında sıcak asfalt çalışması tamamlandı. Kalan kısımlarda ise onarım ve altyapı çalışması sürüyor.
                                                  PERŞEMBE
Perşembe-Beyli- Güzelyurt-Soğukpınar Grup Yolu: Toplam uzunluğu 8,5 km olan yolda genişletme ve yer yer kazı dolgu çalışması yapılıyor. Altyapının tamamlanmasının ardından bu yol sıcak asfalta kavuşturulacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır