• DOLAR
  %1,93
 • EURO
  %2,91
 • ALTIN
  %2,25
 • BIST
  %0,54
Ordu Büyükşehirden Altınordu’ya Büyük Yatırım

Ordu Büyükşehirden Altınordu’ya Büyük Yatırım

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında Altınordu ilçesinde 29 milyon TL yol ve 70 milyon TL’lik içme suyu çalışması gerçekleştirecek. Altınordu’da hayata geçirilen ve planlanan yatırımların değerlendirildiği toplantıda konuşan Başkan Enver Yılmaz, “Biz de bazı belediyeler gibi yollara asfalt atıp, birkaç da çiçek ekerek çalışmalarımızı geçiştirebilirdik ancak öyle yapmıyor, öncelikle altyapıya önem veriyoruz” dedi. Altınordu’da tamamlanan […]

Ordu Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılında Altınordu ilçesinde 29 milyon TL yol ve 70 milyon TL’lik içme suyu çalışması gerçekleştirecek. Altınordu’da hayata geçirilen ve planlanan yatırımların değerlendirildiği toplantıda konuşan Başkan Enver Yılmaz, “Biz de bazı belediyeler gibi yollara asfalt atıp, birkaç da çiçek ekerek çalışmalarımızı geçiştirebilirdik ancak öyle yapmıyor, öncelikle altyapıya önem veriyoruz” dedi.

Altınordu’da tamamlanan ve 2017’de yapılması planlanan yatırımların değerlendirilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz başta olmak üzere, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Genel Sekreter Bülent Civelek, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, Altınordu İlçe Başkanı İbrahim Hekim, OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Özkan, AK Parti Altınordu Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve Altınordu Mahalle Başkanları katıldı.

ALTINORDU’YA 100 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Kanalizasyon, içme suyu ve diğer altyapı yatırımlarıyla ilgili bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, Altınordu ilçesine 2017 yılında 29 milyon TL maliyetinde ulaşım çalışması ve yaklaşık 70 milyon TL’lik içme suyu, kanalizasyon ve yağmursuyu yatırımının yapılacağını açıkladı. Altınordu’nun geçmiş yıllarda belediye yatırımlarından hizmet alamadığını vurgulayan Başkan Yılmaz, “Biz de bazı belediyeler gibi yollara asfalt atıp, birkaç da çiçek ekerek çalışmaları geçiştirirdik ancak öyle yapmıyor diğer ilçelerimizde olduğu gibi Altınordu’da da altyapı konusunda büyük bir çaba gösteriyoruz. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur sularının tahliyesi için bugüne kadar kullanılmayan teknik imkânları kullanıyoruz. Altyapı çalışmalarımız sona erdiğinde yapacağımız üstyapı yatırımlarımızla da parmakla gösterilen bir şehir olacağız” dedi.

44 MİLYON 500 BİN TL YOL YATIRIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Başkan Yılmaz, Altınordu ilçesine ulaşım alanında üç yılda 44 milyon 500 bin TL harcadıklarını söyleyerek, “2014-2016 yılları arasında Altınordumuzda üç yılda 69 km sıcak asfalt, 75,50 km sathi asfalt kaplama, 76 km tesviye ve yol onarımı, 568 km stabilize yol, 403 km reglaj, 329 km hendek temizliği, 618 km asfalt yama işi, 7.393 m2 parke yol, 4.000 m koruge boru, 25 bin 217 m3 taş duvar, 369 m betonarme duvar, 176 m kutu menfez, 17,8 m köprü ve 14 bin 458 m2 kaldırım yapımı gerçekleştirdik. 2017 yılı yol çalışmaları kapsamında ise toplam 29 milyon TL maliyetinde olan 111 km sıcak asfalt, 41 km sathi asfalt kaplama, 1 km beton yol, 25,5 km tesviye ve yol onarımı ve 114,5 km stabilize yol yapacağız” diye konuştu.

İÇME SUYUNA 21 MİLYON 900 BİN TL HARCANDI

2014-2016 yılları arasında Altınordu’ya 21 milyon 900 bin TL içme suyu ve kanalizasyon yatırımı yaptıklarını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Altınordu ilçemize 21 milyon 900 bin TL harcama yaparak 72 km’lik içme suyu ve kanalizasyon hattı döşedik ve 7 adet içme suyu deposunu faaliyete geçirdik. 2017’de ise 69 milyon 900 bin TL harcamayla 130,2 km içme suyu isale ve şebeke hattı, 33,5 km kanalizasyon hattı ve 5 km yağmursuyu hattı çalışması yapacağız. Her tarafında çalışma olan Altınordu ilçemizde, vatandaşlarımızın zaman zaman mağduriyet yaşadığının farkındayız ancak altyapı sorunlarını çözmek ve sıcak asfaltlı yollara kavuşmak için biraz sabretmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

BAŞKAN YILMAZ, “GELECEĞİN ALTINORDU’SUNU İNŞA EDİYORUZ”

Konuşmasında geleceğin Altınordu’sunu inşa etmek için çalıştıklarını söyleyen Başkan Yılmaz, ilçedeki diğer yatırımlara da değinerek şu bilgileri verdi:

ULAŞIM SORUNUNA NEŞTER ATILDI

Karşıyaka Mahallemizde Şehit Yalçın Yamaner Bulvarı’nı trafiğe açtık. Hemen arka tarafındaki 1010 No’lu Sokak’ta da aynı şekilde bir çalışama yürüterek bu bölgedeki trafiği rahatlatacağız. Boztepe yolunun genişletilmesi ve bu yola sıcak asfalt yapılmasıyla ilgili çalışmalarımız başladı. Süleyman Felek Caddesi’nde yayalaştırma çalışmalarında son aşamaya geldik. Her iki taraftan genişletmek suretiyle yapacağımız Köprübaşı meydan düzenlemesiyle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor.

EŞSİZ BİR SAHİL BANDI ORTAYA ÇIKACAK

Vali Konağı ile Soya kavşağı arasında çalışmaları devam eden araç, bisiklet, yürüyüş ve koşu yolu projemizi yaz dönemine kadar tamamlayarak vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Sahilde yaptığımız dolgu alanı üzerindeki yürüyüş yolu çalışmamıza başladık. Rıhtımda yapılan tesis, birkaç ay sonra hizmete girmiş olacak.

MELET PARK PROJESİ BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

Ordumuzun vizyon yatırımlarından olan Melet Park Projemizin çalışmaları, planladığımız gibi ilerliyor. Öncelikle o bölgedeki çöp sorununu çözdük ve ardından hazırladığımız projeyi DSİ’ye kabul ettirerek kaynak aktarımını sağladık. Çalışmaları devam eden projenin tamamını 2-3 etap hâlinde hayata geçireceğiz.

DIŞ CEPHE İYİLEŞTİRMESİNDE İKİNCİ ETABIN İHALESİ YAPILDI

Dış cephe çalışmalarında birinci etabı bitirdik ve 225 binayı kapsayan ikinci etap çalışmamızın ihalesine çıktık. Yakın zamanda Akyazı’dan Kumbaşı’na kadar tüm binalarımız çok güzel bir görünüme kavuşacak.

ORDU DEĞİŞİMDE MARKA KENT OLDU

Tamamlanmak üzere olan tenis kortlarının hemen yan tarafına üç adet futbol sahası yapmak suretiyle o bölgeyi amatör sporcularımız için bir spor kompleksine dönüştüreceğiz. Eski kamyon garajına inşa etmekte olduğumuz 311 Konutluk Toplu Konut Projemizde ilk blok yükseldi, diğer bloklar da hızlı bir şekilde yükselmeye başlayacak. Ordu Park AVM’yle ilgili bir sıkıntı olmayıp, yüklenici firmanın proje çalışmaları devam ediyor. Alışveriş merkezimin Nisan ayı sonunda yer teslimi gerçekleştirilerek yapım çalışmalarına başlanacak. Durugöl’deki çöp sorununu çözdük. Tonunu 5 TL’ye satmak suretiyle çöpten para kazanır duruma geldik. Boztepe peyzaj düzenleme çalışmalarımız devam etmekte olup, toplu ulaşımda dönüşüm çalışması başlattık. Vatandaşımızın memnuniyetini esas alan bir toplu ulaşım sistemini hayata geçiriyoruz. Şehir merkezinde hayata geçirdiğimiz Yürüyen Merdiven Projemiz ve Eskipazar mevkiinde yaptığımız kamyon garajımız Mart ayında hizmete girecek. Ulu Camii’ne üzeri çocuk parkı olan 150 araçlık otopark ile gezinti alanı olacak bir çevre düzenleme çalışması yapacağız. Tüm bu yatırımlarımızla birlikte Ordu ilimizi marka kent hâline getireceğiz.

YERALTI OTOPARKI DÖNEMİ BAŞLIYOR

Toplantının sonunda teşekkür konuşması yapan Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu ilçesinin her bakımdan gelişmiş bir kent olması için Büyükşehir Belediyesiyle birlikte gayret gösterdiklerini ve titizlikle çalıştıklarını belirtti. Özellikle ulaşım ağı konusunda her yıl kademeli bir çalışma yürütmelerine rağmen yol ve kaldırımlara araç park edilmesinin önüne geçemediklerini vurgulayan Başkan Tekintaş, “Bir şehrin geleceği ulaşım ağının en iyi şekilde örülmesiyle mümkündür. Artık yeraltı otoparkı sistemine geçeceğiz. Yeraltının kullanılması konusunda kesin kararımız var. 600 m2 arsası olan her binanın altında bir araç dahi yola indirmeden yeraltı otoparkı mecburiyeti getiriyoruz. 600 m2nin altında olan binaların da giriş katları gerekirse otopark olacak. Unutmayalım ki, Karadeniz’in en güzel yerinde olmamıza rağmen sahili bozulmuş bir şehirde yaşıyoruz. Trafiği düzenli, sağlıklı ve huzurlu bir şehirde yaşamamız için halkımızın destek vermesini bekliyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır