Ordu Haber – Ordu'nun Medyası

Ordu Büyükşehir Meclisi, Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Ordu Büyükşehir Meclisi, Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
  • GENEL / SİYASET
  • 13 Şubat 2018
  • Ordu Büyükşehir Meclisi, Şubat Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı için yorumlar kapalı
  • 342 KEZ OKUNDU

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan meclis toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Enver Yılmaz’ın yeni toplu ulaşım sistemi ve bazı yatırımlar ile ilgili yaptığı bilgilendirmenin ardından, gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.

BAŞKAN YILMAZ, “KART İŞLEMLERİ DEVAM EDİYOR”

Başkan Yılmaz, geçtiğimiz hafta hizmete alınan yeni toplu ulaşım sistemiyle ilgili yaptığı açıklamada vatandaşların ulaşım kartlarını bir an önce tedarik etmelerini ifade ederek, “65 yaş ve üstü, 60-64 yaş, engelli ve öğrenci kartlarının dağıtımı için Hükümet Caddesi üzerindeki Büyükşehir Belediyesi Ek Hizmet Binası-2 ve Ordu Üniversitesinde seyahat kartları birimleri oluşturuldu. Altınordu ilçesi genelinde toplam 40 adet bayilikte ise kart satışları yapılıyor. İhtiyaç duyulduğu takdirde bayilikler verilmeye devam edilecek” dedi.

“12 ŞUBAT İTİBARIYLA 46 BİN KİŞİ KULLANDI”

Yeni ulaşım sisteminin kısa bir süre içerisinde daha sağlıklı bir yapıya kavuşacağını söyleyen Başkan Enver Yılmaz, “12 Şubat itibarıyla hizmet veren araç sayısı 145’e ulaştı. İlerleyen günlerde bu sayı toplam 177 olacak. 3 farklı tipte araç ile hizmet vermeye başlayan yeni topla ulaşım sistemini 12 Şubat tarihiyle birlikte toplam 46 bin kişi kullandı. Yeni toplu taşıma sisteminde faaliyete giren araçlar, engelli binişi ve ayakta yolcu taşımacılığına uygun olup, diğer Büyükşehirlerde olduğu gibi özel halk otobüsü statüsüne geçiş sağlandı” diye konuştu.

“KİMLER İNDİRİMLİ VE ÜCRETSİZ YARARLANIYOR?”

Toplu ulaşım güzergâhları ve sefer saatlerinin Ordu Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesaplarında yayınladığını belirten Başkan Yılmaz, “Öğrenciler ve 60-65 yaş arası vatandaşların indirimli olarak faydalanacağı yeni toplu ulaşım sisteminden engelliler ve engelli refakatçıları, 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız, polis, jandarma, zabıta görevlileri, gazi, eşi ve çocukları, milli sporcular, şehit dul ve yetimleri, Ordu vazife malulleri, pazar günü hariç 07.00-19.00 saatleri arasında resmi kıyafetli olarak hizmet veren posta görevlileri ile sarı basın kartı sahibi basın mensupları ücretsiz olarak yararlanabilecek. Toplu ulaşım güzergâhları el broşürleri, kitapçıklar ve toplu taşıma duraklarındaki tanıtım afişleri ile halkımız bilgilendiriliyor” ifadesini kullandı.

“FATSA CUMHURİYET MEYDANI’NIN İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ”

İhalesi gerçekleştirilen Fatsa Cumhuriyet Meydanı hakkında da bilgi veren Başkan Enver Yılmaz, “Yaklaşık 6 bin m2lik alanda meydan ve kapalı otopark yapılması için hazırladığımız projenin ihalesini yaptık. Bu kapsamda 100 araçlık kapalı otopark ve şehrin cazibe merkezi olacak bir meydan tasarlandı. Proje hayata geçtiğinde toplam 11 milyon 500 bin TL’lik bir maliyeti bulacak” dedi.

“MEZARLIK HİZMETLERİ BİNASI YAPILACAK”

Ordu Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü projelerden biri olan “Mezarlık Hizmetleri Binası”nın da ihalesinin yapıldığını ifade eden Başkan Yılmaz, “3 bin 132 m2lik arsa alanı, 1205 m2 de inşaat alanı olan projede karşılama alanı, 6 adet gasilhane, taziye odası, morg, idari birimler ve toplantı odası bulunmaktadır. Projemiz tamamlandığında yaklaşık 3 milyon TL’yi bulacak” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi, bir sonraki toplantısını 13 Mart 2018 Salı günü saat 14.00’te yapılacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
%d blogcu bunu beğendi: